Aktualności

11-06-2018

Motocyklem do miast papieskich

Motocyklem do miast papieskich

9 czerwca, 19. lat po wizycie Ojca Świętego Jana Pawła II na Podlasiu, do "miast papieskich": Siedlec i Drohiczyna, zawitali po raz trzeci motocykliści Podlaskiego Motocyklowego Rajdu Papieskiego.

W Rajdzie wzięło udział ok. 200. miłośników motocykli i skuterów, a rozpoczął się on od spotkania na Błoniach w Siedlcach, w miejscu gdzie Jan Paweł II odprawił w 1999 roku mszę świętą. Potem motocykliści przejechali ulicami Siedlec, by pod pomnikiem Jana Pawła II złożyć wieńce, kwiaty i zapalić znicze. Tuż potem ks. Jarosław Oponowicz - proboszcz parafii Jana Pawła II w Siedlcach, pobłogosławił uczestników rajdu i poświęcił motocykle.

Z uczestnikami rajdu spotkał się prezydent Siedlec Wojciech Kudelski oraz wiceprezydent Piotr Niewiadomski. W rajdzie poza prezydentem Siedlec czynnie wziął udział również burmistrz Drohiczyna - Wojciech Borzym.

Z Siedlec, przez Sokołów Podlaski, motocykliści pojechali do Drohiczyna, gdzie wspólnie wzięli udział we mszy świętej w drohiczyńskiej Katedrze. Około godz. 16.00 uczestnicy rajdu wrócili do Siedlec. Na koniec zorganizowany został piknik z koncertem zespołu Upstream, na terenach ARMS przy ul. Jana Pawła II.

Organizatorami Rajdu były: Miasto Siedlce, Miasto Sokołów Podlaski i Gmina Drohiczyn.

 

opr. JiC; foto: Anna Wróblewska

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót

Galeria