Aktualności

01-06-2018

Festiwale z MOK-iem

Festiwale z MOK-iem

Festiwale: młodych talentów pianistycznych, twórczości dzieci i młodzieży z Siedlec oraz wspólne czytanie powieści "Przedwiośnie" w ramach akcji narodowego poznawania lektur, proponuje Miejski Ośrodek Kultury w najbliższych dniach.

 
Pierwszy pianistyczny

Zapraszamy na pierwszą edycję Festiwalu Pianistycznego Młodych Talentów, która odbędzie się od 4 do 8 czerwca w Sali Białej MOK. Wystąpią laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Kierownictwo artystyczne nad Festiwalem objęła prof. Bronisława Kawalla – prezes Zarządu Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wybitna polska pianistka i pedagog. Patronat honorowy objęli: Wojciech Kudelski – Prezydent Miasta, rektorki siedleckich szkół wyższych: Tamara Zacharuk z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego oraz Bożena Piechowicz z Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach.

Program Festiwalu układa się następujaco:
- recital Adama Zakrzewskiego – 4 czerwca (poniedziałek), godz. 19:00,
- recital Julii Tołwińskiej – 5 czerwca (wtorek), godz. 19:00,
- recital Agaty Kuczyńskiej – 6 czerwca (środa), godz. 19:00,
- recital Jakuba Capały – 7 czerwca (czwartek), godz. 19:00,
- recital Hinako Namaizawy – 8 czerwca (piątek), godz. 19:00.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Festiwal Pianistyczny Młodych Talentów - 4-8 czerwca 2018 r., godz. 19:00; Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6.
 

Festiwal twórczości

W kwietniu i maju w Miejskim Ośrodek Kultury w Siedlcach odbywały się eliminacyjne przesłuchania i przeglądy twórczości dzieci i młodzież z miejskich placówek oświatowych, w ramach XXIII Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2018. Była to znakomita okazja dla uzdolnionej młodzieży na wymianę doświadczeń i pomysłów, zaprezentowania swojego dorobku artystycznego, popularyzacji swojej twórczości w dziedzinach: plastyki, piosenki, literatury, tańca i teatru.

10 czerwca MOK zaprasza wszystkich do Amfiteatru na Koncert Laureatów, podczas którego wystąpią zdobywcy I, II i III miejsc w kategoriach śpiew i taniec, a wszyscy nagrodzeni otrzymają statuetki i dyplomy.

Wyniki wszystkich kategorii dostępne są na stronie mok.siedlce.pl. Wstęp na festiwal wolny, ale liczba miejsc ograniczona.

Koncert Laureatów XXIII Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2018; 10 czerwca 2018 r. (niedziela), godz. 15:00; Amfiteatr MOK, ul. Wiszniewskiego.
 

Narodowe czytanie

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Literackie „Witraż” w Siedlcach zapraszają do wspólnego czytania powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Fragmenty powieści będą przedstawione w formie mini inscenizacji. Uczestnikom rozdane zostaną pamiątkowe gadżety. W imprezie weźmie udział aktor Mateusz Damięcki – odtwórca roli Cezarego Baryki w ekranizacji powieści „Przedwiośnie”.

Oprawa muzyczna: Anna Ostas i Agnieszka Skup. Patronat Honorowy: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc. Patronat Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego
Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Siedlce.

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego z udziałem Mateusza Damięckiego 11 czerwca 2018 r. (poniedziałek), godz. 9:00; Skwer przy fontannie, ul. Pułaskiego 6.

źr.

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót