Aktualności

01-06-2018

Ku Niepodległości

Ku Niepodległości

„Ku Niepodległości” to konkurs Wojewody Mazowieckiego adresowany do młodzieży w ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości: „Mazowieckie – historia Niepodległości”. Film o tematyce związanej z odzyskaniem niepodległości nie może być dłuższy niż 7 minut.


Nieznane i niezwykłe historie dotyczące odzyskania niepodległości preferowane motywy realizowanych filmów konkursowych, które trzeba nadesłać. Do wzięcia w nim udziału zachęcają organizatorzy – Wojewoda Mazowiecki - Zdzisław Sipiera i Mazowiecki Kurator Oświaty - Aurelia Michałowska. Zgłoszenia prac będą przyjmowane do 20 czerwca br.

Konkurs Wojewody na najlepszą filmową inscenizację historyczną, dotyczącą odzyskania przez Polskę Niepodległości skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie wykonać krótki (do 7 min.) film, zgodny z tematem projektu. Nadesłane na konkurs ekranizacje zostaną ocenione pod względem przygotowania: scenariusza, dialogów, scenografii, kostiumów, gry aktorskiej oraz wykonania zdjęć i montażu.

Dla laureatów konkursu (trzy pierwsze miejsca) przewidziane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe – trzy kamery wideo. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców będzie również możliwość zaprezentowania scenicznej wersji inscenizacji na specjalnym pokonkursowym pokazie, który odbędzie się 3 października 2018 r., najprawdopodobniej w Siedlcach.

Prace należy przesłać w formie pliku wideo w formacie mp4 na adres mailowy:  niepodleglosc@mazowieckie.pl do 20 czerwca 2018 r. Uczestnik może złożyć maksymalnie jedną, nienagradzaną wcześniej w innych konkursach, pracę o długości nieprzekraczającej 7 minut. Szczegóły o warunkach uczestnictwa w konkursie dostępne są na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego – www.mazowieckie.pl (w zakładce „Mazowieckie – historia Niepodległości”).

Nadesłane prace z historycznymi inscenizacjami prezentowane będą na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz w mediach społecznościowych.

Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego

 

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
 

« Powrót