Aktualności

30-05-2018

O Konstytucji i samorządzie

O Konstytucji i samorządzie

Fundacja Togatus Pro Bono z Olsztyna zaprasza młodzież  do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Konstytucji i Samorządzie Terytorialnym "Tędy na Prawo".

Informacja o konkursie wraz z zaproszeniem do uczestnictwa została już rozesłana do Szkół. Znajdują się w niej potrzebne informacje, aby zgłosić się do organizowanego konkursu.

Fundacja Togatus Pro Bono powstała w 2011 roku. Posiada status organizacji pożytku publicznego. Głównym naszym celem jest wsparcie prawne osób i organizacji pozarządowych, które potrzebują pomocy prawnej a nie mają możliwości finansowych.

16 grudnia 2017 r. w Olsztynie odbył się Finał I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Konstytucji i o Samorządzie Terytorialnym „Tędy na Prawo”. Do konkursu przystąpiło ponad 130. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W pierwszym etapie uczniowie mieli do rozwiązania test zawierający 50 pytań. Spośród uczestników wyłonionych zostało 11 finalistów, a w samym Finale, 16 grudnia 2017 r., udział wzięło 8 spośród nich.

Więcej o konkursie poniżej w zaproszeniu i : tutaj.

 

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót