Aktualności

24-05-2018

Strażacy dla Niepodległej

Strażacy dla Niepodległej

Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego swoje święto uroczyście obchodzili siedleccy strażacy. W ten sposób zaakcentowali swój wkład w walce o niepodległość i rolę, jaką odgrywają obecnie w systemie bezpieczeństwa państwa.


Pod hasłem "Dzień Strażaka w Stulecie Niepodległej", który odbył się 23 maja na Skwerze Niepodległości, zasłużonym strażakom wręczono odznaczenia i dyplomy oraz awanse na wyższe stopnie. W uroczystościach wziął udział Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, który w swoim wystąpieniu podziękował strażakom za służbę na rzecz naszego bezpieczeństwa.

W imieniu ministra Krzysztofa Tchórzewskiego list z gratulacjami odczytał radny Maciej Nowak. Rolę, jaką współcześnie pełni Straż Pożarna, w swoich wystąpieniach podkreślili również senator Waldemar Kraska i starosta Dariusz Stopa.

Na terenie miasta i powiatu naszego bezpieczeństwa strzegą jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W 2017 r. Straż Pożarna interweniowała 1889 razy, czyli średnio pięć razy dziennie. Obecnie Straż Pożarna najczęściej interweniuje w związku z wypadkami drogowymi oraz skutkami gwałtownych zjawisk pogodowych. Na terenie powiatu czas dotarcia nie przekracza 15 minut, a w mieście - 6. Duży nacisk kładzie się również na edukację dzieci i młodzieży oraz kampanie profilaktyczne.


oprac./foto WB

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
 

« Powrót