Aktualności

17-04-2018

Biegam bo lubię

Biegam bo lubię

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zaprasza do udziału w bezpłatnych treningach biegowych w ramach ogólnopolskiej akcji Biegam Bo Lubię. Chętni spotykają się w każdy wtorek o godzinie 18:00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Prusa 6.

Uczestnicy ćwiczą prawidłową technikę, siłę biegową, skipy, rytmy, pracują nad wytrzymałością, a wszystko to pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

Zajęcia lekkoatletyczne ARMS skierowane są do każdego: osób już biegających i tych, które dopiero chciałyby zacząć. Wspólnie z fachowcami od biegania każdy może popracować nad kondycją a bardziej zaawansowani, m.in. mogą przygotować formę do sierpniowego Biegu Jacka. Osoby na różnym poziomie biegowego zaawansowania inspirują się nawzajem i czerpią ze swoich doświadczeń.

Akcja Biegam Bo Lubię zainicjowana przez Fundację Wychowanie przez Sport to bezpłatne zajęcia ruchowe na bieżniach lekkoatletycznych w prawie stu miejscowościach w całej Polsce. Filozofia Pawła Januszewskiego, byłego lekkoatlety, prezesa fundacji, brzmi: Ludzie dzielą się na tych, którzy biegają i tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że chcą biegać.

Misją fundacji jest dotarcie do tych,  którzy jeszcze nie wiedzą, że chcą biegać i przekonanie ich do tego, że biegać trzeba. Najważniejsze? To świadomość, że bieganie ma sprawiać przyjemność, bowiem nie od dziś wiadomo, że endorfiny - hormony szczęścia - produkowane są przez nasz organizm w czasie wysiłku fizycznego.

Dajmy się ponieść euforii biegania!

 

źr.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót