Aktualności

04-04-2018

Rozwój szkolnictwa zawodowego

Rozwój szkolnictwa zawodowego

Osiem siedleckich szkół otrzyma wsparcie w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”. Umowę w tej sprawie pomiędzy Zarządem Województwa Mazowieckiego a Miastem Siedlce podpisano 4 kwietnia. Do siedleckich szkół na realizację projektu trafi 2,7 mln zł.

Uroczyste podpisanie umowy przez wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską i członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbietę Lanc oraz prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego odbyło się 4 kwietnia w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Projekt „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” skierowany jest do uczniów z następujących szkół: Technikum oraz Szkoły branżowej I stopnia w ZSP nr 1, Technikum w ZSP nr 2, Szkoły branżowej I stopnia oraz Technikum z Oddziałami Integracyjnymi w ZSP nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 8, 08-110 Siedlce, Technikum w ZSP nr 4, Technikum w ZSP nr 5 oraz Technikum w ZSP nr 6.

W ramach realizacji projektu wspierane będą: praktyki zawodowe i staże zawodowe, szkolenia zawodowe uczniów, rozwój doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz współpraca z rynkiem pracy, wyposażenie szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Przewidziano także opracowanie i wdrożenie programów innowacji pedagogicznych oraz wsparcie rozwoju nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu. Łączna wartość wsparcia, w ramach projektu wynosi 2.691.878,65 zł.

Tego samego dnia przedstawicielki Zarządu Województwa podpisały także umowy z przedstawicielami powiatów łosickiego, sokołowskiego i węgrowskiego. Łącznie do subregionu siedleckiego trafi 12,6 mln. zł.

 

opr. wł.

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
 

« Powrót

Galeria