Aktualności

27-03-2018

Krajoznawczo najlepsi

Krajoznawczo najlepsi

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 kontynuują sukcesy w konkursach krajoznawczo- turystycznych. Po niespełna pół roku od ostatniej wygranej na Mazowszu, wygrali kolejny konkurs.

Na jesieni ubiegłego roku zespół uczniów z SP 5 wygrał mazowiecką edycję Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczo-Turystycznego, by później, w etapie centralnym, zająć 9. lokatę.

Tym razem, 24 marca w Serocku, odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach zajęli tam czołowe pozycje w kilku kategoriach.

Martyna Mućko i Jadwiga Potyra-Żółkowska ex aequo uplasowały się na 3. miejscu w kategorii prac indywidualnych. Weronika Ambroziewicz i Laura Wieczorek z kolei zajęły II miejsce w kat. prac zespołowych. Zwyciężczynie kat. prac multiumedialnych, zespołowych: Magdalena Dąbrowska, Zuzanna Hawryluk, Diana Myrcha i Julia Misztal w nagrodę za I miejsce, pojadą na finał ogólnopolski tego konkursu.

Martyna Mućko nagrodzona została za pracę nt. znanego siedleckiego działacza społecznego i PTKK - Józefa Mikulskiego. Jadwiga Potyra-Żółkowska pisała o podsiedleckim lesie: Sekuła. Historią swoich rodzin na tle historii Siedlec podzieliły się z publicznością Weronika Ambroziewicz i Laura Wieczorek. Zwyciężczynie swojej kategorii: Magdalena Dąbrowska, Zuzanna Hawryluk, Diana Myrcha i Julia Misztal były reżyserkami, scenarzystkami i operatorkami... filmu o Siedlcach p.t. "Moje Siedlce".

Wspaniałe pomysły - gratulujemy. 

Opiekunami wszystkich nagrodzonych uczniów w konkursie byli: Andrzej Jóźwiak - nauczyciel historii oraz Grzegorz Matejczuk - nauczyciel geografii i przyrody.

Nagrodzony film zamieścimy wkrótce po otrzymaniu.

 

opr. JiC; foto:źr.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/


 

« Powrót