Aktualności

26-03-2018

Miejska Droga Krzyżowa

Miejska Droga Krzyżowa

W niedzielę, 25 marca ulicami Siedlec przeszła Miejska Droga Krzyżowa. Wierni nieśli krzyż i rozważali poszczególne stacje Męki Pańskiej, przemierzając trasę z Katedry do kościoła pw. Św. Józefa. W tym wyjątkowym nabożeństwie wielkopostnym wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców miasta.


Tradycyjnie trasa Miejskiej Drogi Krzyżowej, która wyruszyła o godz. 19.00, wiodła z kościoła katedralnego do kościoła pw. Św. Józefa przy ul. Sokołowskiej. Krzyż między poszczególnymi stacjami nieśli kolejno m. in.: księża biskupi i duchowieństwo, przedstawiciele siedleckich parafii, młodzież, władze Siedlec i samorządowcy, osoby niepełnosprawne oraz kolejarze. – Droga krzyżowa, którą przeszedł Jezus, to nie jest tylko wydarzenie historyczne. Ona jest aktualna dla nas. Tutaj uświadamiamy sobie wszystko, czego Jezus dla nas dokonał. Możemy doświadczyć, jak jesteśmy przez Boga kochani i możemy się tym dzielić z innymi – powiedział biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

W przygotowanych przez młodzież rozważaniach, poza oczywistą w tym miejscu refleksją nad odpowiedzią człowieka na miłość Boga, przewijały się postacie i wątki z dwustuletniej historii diecezji siedleckiej, w tym związane z posługą ks. bpa Ignacego Świrskiego, którego proces beatyfikacyjny właśnie się rozpoczął.

Foto: Jarosław Kurzawa

 

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
 

« Powrót

Galeria