Aktualności

26-03-2018

Biskup Ignacy Świrski - Sługą Bożym

Biskup Ignacy Świrski - Sługą Bożym

Biskup Kazimierz Gurda, ordynariusz siedlecki, przewodniczył Mszy Świętej rozpoczynającej proces beatyfikacyjny biskupa Ignacego Świrskiego, pasterza diecezji siedleckiej w latach 1946-1968.

 

Sobotnie uroczystości połączone były z obchodami Światowych Dni Młodzieży, odbywających się w poszczególnych diecezjach. W homilii biskup Kazimierz Gurda podkreślił, że połączenie tych dwóch wydarzeń, jest świadectwem jedności Kościoła, który biorąc doświadczenia z przeszłości, odważnie patrzy w przyszłość, nie zapominając przy tym o teraźniejszości.

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, rodzina Świrskich, świadkowie, w tym księża wyświęceni przez kandydata na ołtarze, dziekani, członkowie kapituł, duchowieństwo i wierni. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej odbyła się uroczysta sesja otwierająca proces beatyfikacyjny, której przewodniczył Kanclerz siedleckiej Kurii Biskupiej ks. kan. Jan Babik. W jej trakcie ks. Mariusz Świder, postulator sprawy, przedstawił życiorys biskupa Ignacego Świrskiego i zwrócił się z prośbą do biskupa Kazimierza Gurdy o otwarcie i przeprowadzenie procesu. Po jego wystąpieniu nastąpiło zaprzysiężenie członków Trybunału. Na zakończenie uroczystości ordynariusz siedlecki zwrócił się do wszystkich z prośbą o modlitwę w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego oraz o szerzenie Jego kultu.


oprac. i foto WB

 

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

Źródło: wb

« Powrót

Galeria