Aktualności

06-03-2018

"Jedynka" zaprasza w sobotę

"Jedynka" zaprasza w sobotę

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej nr 1 przy Konarskiego zapraszają przyszłych pierwszoklasistów oraz uczniów III i VI klas 10 marca na Dzień Otwarty.

"Jedynka" przy Konarskiego jest spadkobierczynią szkoły powstałej w 1904 r. Wtedy to inż. Józef Formiński założył dwuklasową szkołę elementarną, która do 1905 r. była placówką tajną, sprzeciwiającą się rusyfikacji społeczeństwa. Była pod opieką Polskiej Macierzy Szkolnej, a następnie w 1907 r. stała się prywatną własnością Heleny Dyżewskiej. W tym okresie nosiła nazwę Początkowej Szkoły Kolejowej i mieściła się przy ulicy Świętojańskiej 7. Od kwietnia 1930 r. została przeniesiona do budynku przy ulicy Konarskiego 5, gdzie funkcjonuje do chwili obecnej. Nosi chlubne imię pierwszego polskiego "ministerstwa" edukacji narodowej z czasów I Rzeczpospolitej - Komisji Edukacji Narodowej.

Do poznania wnętrz, infrastruktury szkolnej, atmosfery i oferty programowej zapraszani są wszyscy chętni kandydaci na pierwszoklasistów w nowym roku szkolnym wraz z rodzicami oraz uczniowie obecnych klas III i VI z innych szkół.

Dzień Otwarty zacznie się o godz. 10.00, w sobotę 10 marca. W programie przewidziano m.in.: poznanie oferty edukacyjnej szkoły, prezentację dorobku szkoły i osiągnięć uczniów, zwiedzanie szkoły i rozmowy z nauczycielami, występy uczniów, a na koniec słodki poczęstunek.

SP 1, ul. Konarskiego 5/7, tel. 25 794 3501, www.sp1.siedlce.pl, e-mail: sekretariat@sp1.siedlce.pl

opr.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót