Aktualności

05-03-2018

Skoczek Mistrzem Mazowsza!

Skoczek Mistrzem Mazowsza!

Świetnie spisała się drużyna szachistów "Skoczka" Siedlce w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Mazowsza 2017/2018. Siedlczanie wygrali rozgrywki i awansowali do II ligi ogólnopolskiej!

Na finiszu doszło do niespodzianki, bowiem dotychczasowy lider rozgrywek KSz. Polonia Warszawa zremisował mecz ze stołeczną drużyną – Skoczkiem Trojańskim 2,5:2,5. Wynik ten przesądził o tytule Drużynowego Mistrza Mazowsza na korzyść Klubu Szachowego Skoczek Siedlce. W meczu 9. rundy siedlczanie pokonali pewnie 4:1 "Asa" Płock. Natomiast w 10. rundzie rozprawili się z NZSPW Warszawa aż 5:0. Punkty dla Skoczka w obu meczach zdobyli: Andrzej Czapla, Sławomir Kurpiewski, Krzysztof Plichta i Patrycja Waszczuk po 2, Marcin Myć – 1.

Siedlczanie wygrali rozgrywki uzyskując 15. punktów meczowych, w tym wygrywając 7. meczów i jeden remisując, z Polonią Warszawa. Zwycięstwo Skoczka poparte awansem do II Ligi było w pełni zasłużone a poparte zostało bardzo wysokimi lokatami zawodników na szachownicach.

I tak złote medale zdobyli: Patrycja Waszczuk na 5. szachownicy, zdobywając stuprocentowy wynik 8 pkt. z 8 partii (!) oraz Sławomir Kurpiewski na 4. szachownicy – 7 pkt.

Przypomnijmy, że 15-letnia Patrycja Waszczuk to obecnie jedna z najlepszych w Polsce juniorek (2-krotna Mistrzyni Polski dzieci do lat 14 z 2017 roku). Patrycja mieszka w Międzyrzecu Podlaskim, ale od kilku lat szlifuje swój talent także na szachownicy kobiecej w rozgrywkach Ligi Mazowieckiej w barwach Skoczka Siedlce. Z kolei srebrne medale zdobyli: Marcin Myć na 1 szachownicy – 5,5 pkt. oraz Andrzej Czapla na 2 szachownicy – 6 pkt.
Punkty dla Skoczka uzyskali także dwaj zawodnicy grający zamiennie: Adam Łukasik – 3 oraz junior Krzysztof Plichta – 2.

Szczegółowe informacje zawarte są na stronie internetowej programu sędziowskiego:
www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_6061/final_standings_teams&10.html

 

opr. Sławomir Kurpiewski

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

Zwycięska ekipa w składzie (od lewej): Andrzej Czapla, Krzysztof Plichta, Marcin Myć, Patrycja Waszczuk, Sławomir Kurpiewski, Krzysztof Parol (sędzia główny zawodów) i Robert Krasiewicz (prezes Mazowieckiego Związku Szachowego).

 

Poniżej: Patrycja Waszczuk - jedna z najlepszych w Polsce juniorek; 2-krotna Mistrzyni Polski dzieci do lat 14 z 2017 roku.

 

 


 

« Powrót