Aktualności

08-02-2018

"Rolnik" w holenderskiej TV

"Rolnik" w holenderskiej TV

Już po raz drugi ekipa publicznej telewizji holenderskiej gościła w siedleckim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4.  Powodem zaproszenia Holendrów 6 lutego do placówki z ulicy Bema, były zajęcia szkolne inaugurujące rok Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Szkoła "pochwaliła się" licealną klasą mundurową, ćwiczącą akurat musztrę na sali gimnastycznej oraz zajęciami Wiedzy o Społeczeństwie, dotyczącymi patriotyzmu. Młodzież w swoich wypowiedziach mówiła o jego współczesnym pojmowaniu. Musztra w wykonaniu uczniów wchodzącego w skład ZSP nr 4 - 1 Liceum Ogólnokształcącego, prowadzona przez nauczyciela Leszka Lisiewicza i jednego z uczniów Kacpra Księżopolskiego, wzbudziła uznanie holenderskich reporterów. Przemarsze paradnym krokiem defiladowym kadetów ZSP Nr 4 zobaczy  „świat”, podobnie jak wywiady z umundurowanymi uczniami oraz z dyrekcją szkoły: Leszkiem Rozbickim i Małgorzatą Szymaniuk – Kruk.

Drugą część pobytu holenderskich reporterów w „Rolniku” wypełniły zdjęcia z lekcji "Wiedzy o społeczeństwie"  w klasie II technikum architektury krajobrazu, prowadzone przez Anetę Pachecką. Młodzież rozważała na temat  „Naszego patriotyzmu”. Lekcję uzupełniły elementy plastyki i dyskusje, w tym uczennicy Natalii Zdańkowskiej, tegorocznej stypendystki Premiera RP. Po zajęciach Holendrzy przeprowadzili wywiady z młodymi Polakami, a interesował ich szczególny patriotyzm, dojrzałość i mądrość współczesnej polskiej młodzieży.

Nederlandse Omroep Stichting (NOS TV) – to producent i nadawca wiadomości z całego świata, tworzący dla trzech publicznych kanałów telewizyjnych i serwisów radiowych w Holandii.

 

aut. Piotr Buczek (ZSP nr 4); foto: TS

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/ 

 

« Powrót