Aktualności

02-02-2018

Ekonomik wyróżniony

Ekonomik wyróżniony

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach otrzymał wyróżnienie i nagrodę w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”, organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Konkurs dotyczył współpracy z pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego. „Ekonomik” zaprezentował działania podejmowane wspólnie przez Szkołę, Urząd Skarbowy w Siedlcach, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Siedlcach z firmą Bricomarche w Siedlcach. Dotyczyły one m.in. realizacji praktyk i staży zawodowych u pracodawców, szkoleń przeprowadzanych dla nauczycieli i uczniów szkoły, wycieczek zawodoznawczych, organizacji konkursów i wspomagania uczniów w przygotowaniu do olimpiad, akcji społecznościowej „Pomagamy wypełniać PIT-y” oraz opiniowania programów nauczania.

30 stycznia na uroczystej gali dyplomy i statuetki odebrali: Dorota Kosowska – zastępca naczelnika US w Siedlcach, Marek Paczuski – dyrektor Oddziału ZUS w Siedlcach, Piotr Kudelski – kierownik Bricomarche Siedlce ZAMIR Sp. Z o.o. oraz Jolanta Duk – dyrektor ZSP nr 2 w Siedlcach. Statuetki wręczyła Minister Marzena Machałek oraz dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji Jadwiga Mariola Szczypiń. Wyróżnione szkoły - w tym ZSP nr 2 - w krótkich prezentacjach przedstawiły przykłady współpracy z pracodawcami przy organizacji praktycznej nauki zawodu.

 

źr. i foto: ZSP

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/


 

« Powrót