Aktualności

31-01-2018

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Muzeum Regionalne w Siedlcach zaprasza do konkursu, adresowanego do osób dorosłych, w którym do dwóch reprodukcji zamieszczonych na pocztówkach, trzeba ułożyć własne życzenia świąteczne.

 

Organizator nie ogranicza udziału osób ze względów terytorialnych. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie tekstów pocztą elektroniczną na adres  muzeumsiedlce@interia.pl lub dostarczenie w formie pisemnej do siedziby Muzeum Regionalnego w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 1. Czas trwania konkursu: 1-28 lutego 2018 r.

Więcej szczegółów na temat konkursu w załączonym regulaminie poniżej. Do regulaminu dołączone są dwa skany pocztówek świątecznych do których należy ułożyć konkursowe życzenia.

Chodzi o życzenia do 2. poniższych pocztówek. Na pierwszy dzień świąt wielkanocnych - do reprodukcji obrazu Bronisławy Rychter-Janowskiej - przedstawiającego święcenie pokarmów przed drewnianym kościołem. Tekst życzeń powinien uwzględnić np. tęsknotę Polaków za wolną Polską w okresie zaborów (zmartwychwstanie Polski), tradycje narodowe i motywy patriotyczne nawiązujące do odzyskania niepodległości, odniesienia do tradycji obyczajowych i religijnych.

Życzenia na drugi dzień świąt wielkanocnych - do reprodukcji pocztówki z początków XX wieku - z motywem śmigusa-dyngusa, z jajkiem wielkanocnym i z chatą pod strzechą oraz wiosennym przylotem bocianów do gniazda. Tekst życzeń powinien być inspirowany np. odniesieniami do tradycji narodowych (o nich świadczą stroje postaci na pocztówce), obyczajowych, religijnych czy regionalnych.

opr. na podst.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/ 

Załączniki:

« Powrót