Aktualności

18-01-2018

Z humorem po Siedlcach

Z humorem po Siedlcach

"Z Drozdem i Zbirkiem przez Siedlce - mały przewodnik z planem miasta 2017/2018" to najnowsza pozycja Wydawnictwa Unitas, wydana w rocznicę 470. lat nadania praw miejskich Siedlcom i w 200. rocznicę erygowania Diecezji Siedleckiej.

Wydawnictwo ukazało się w 2. połowie grudnia 2017 roku w nakładzie 1,5 tys. egzemplarzy. Dostępne jest w kilku siedleckich księgarniach, m.in. księgarni "Współczesnej" na ul. Katedralnej i w księgarni diecezjalnej na ul. Piłsudskiego.

Kompozycja zawartości jest połączeniem profesjonalnego przewodnika z opisem najciekawszych, ponad 80-u miejsc - w ramach 9. proponowanych tras po Mieście, autorstwa ks. Henryka Drozda - ze zbiorem rysunków Mirosława Andrzejewskiego. Opisywane zabytki i miejsca warte zobaczenia, ilustrują fotografie. Wszystko uzupełniają odrębnie edytorsko wyeksponowane w przewodniku żarty i dowcipy. To subiektywne podejście uzupełnione jest dodaną do wydawnictwa mapą Siedlec.

Przewodnik jest bogato ilustrowany i wydany w poręcznym formacie. We "Wstępie" czytamy, że "... przewodnik jest zaproszeniem do naszego miasta w 200. rocznicę erygowania Diecezji Siedleckiej". "... dzieje  i ważne miejsca naszego miasta traktujemy poważnie, zaś na mniej istotne sprawy próbujemy spojrzeć z przymrużeniem oka, aby przez okazjonalne rysunki i dowcipy rozweselić serce czytelnika" - piszą Autorzy.

Video z udziałem ks. Henryka Drozda zachęcającym do zaznajomienia się z przewodnikiem tutaj:

Ks. Henryk Drozd jest kapłanem Diecezji Siedleckiej i historykiem sztuki. Był dyrektorem Katolickiego Radia Podlasie, Muzeum Diecezjalnego oraz przewodniczącym Diecezjalnej Komisji Artystyczno-Architektonicznej oraz nauczycielem akademickim w Seminarium Duchownym. Mirosław Andrzejewski z kolei to harcerz, były opozycjonista, rysownik i grafik, współpracujący z ogólnopolskimi i lokalnymi mediami, komentujący swoimi pracami wydarzenia społeczne i polityczne.

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót