Aktualności

22-12-2017

Nowe autobusy w MPK

Nowe autobusy w MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przekazuje siedlczanom gwiazdkowy prezent w postaci dwóch nowych autobusów Autosan Sancity M12LF. Pojazdy zostały dostarczone 20 grudnia. Obecnie trwają prace nad przystosowaniem ich do warunków miejskiego przewoźnika.

Pojazdy z logo bociana (logo producenta, firmy Autosan) muszą przejść procedurę programowania autokomputerów, wgrywania rozkładów jazdy i taryf biletowych, oklejenia emblematami i danymi identyfikacyjnymi przewoźnika.

Przed wyjazdem na drogi na początku przyszłego roku, pojazdy - które otrzymały numery taborowe 101 i 102 - zostaną jeszcze zarejestrowane i ubezpieczone.

Ich wyjątkowymi zaletami są kasowniki, dostosowane dla biletów papierowych i kart magnetycznych w jednym, co wyeliminuje konieczność przeciskania się z biletami do skasowania w tłoku wewnątrz auta. Dodatkową korzyścią dla pasażerów jest wyposażenie pojazdów w ładowarki telefonów z portami USB.

Oto podstawowe dane techniczne:

Autosan Sancity M12LF
Silnik: Cummins 6700cm³, moc 204kW, EURO 6
Długość: 12m, wysokość 3,10m,
Wysokość wejścia: 320 mm (wszystkie drzwi), całkowita niska podłoga,
Całkowita liczba miejsc: 105,
Liczba miejsc siedzących: 26 (8 z poziomu niskiej podłogi),
Skrzynia biegów: Voith 4 biegowa,
Konstrukcja: profile ze stali odpornej na korozję, poszycie boczne z aluminium, dach ściana przednia i tylna z tworzyw sztucznych,
Zbiornik paliwa: 285 litrów,
System przeciwpożarowy: firmy Fogmaker (oparty na mgle wodnej),
Kasowniki: dwufunkcyjne – na bilety papierowe i karty magnetyczne w jednym,
Wyposażenie: systemy monitoringu, zapowiedzi głosowych, tablice informacyjne zewnętrzne i wewnętrzna w technologii energooszczędnej LED, wszystko sterowane autokomputerem, radiotelefon,
System oszczędnościowy energii: system rekuperacji magazynujący energię z hamowania w superkondensatorach z możliwością oddawania jej do instalacji elektrycznej pojazdu, przewidywana oszczędność paliwa w ruchu miejskim to ok 3%.

O dostawie w/w autobusów pisaliśmy więcej w lipcu:  www.siedlce.pl/index.php

 

opr. źr.: Jacek Dmowski

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

 

 
 

« Powrót

Galeria