Aktualności

20-12-2017

Dobre tempo prac na drogach

Dobre tempo prac na drogach

Utrzymuje się bardzo dobre tempo prac przy budowie III etapu obwodnicy śródmiejskiej oraz tunelu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w środę, 20 grudnia rozpoczęto wylewanie płyty betonowej na konstrukcję wiaduktu drogowego nad ulicą Partyzantów.


Głównym wykonawcą tego zadania jest firma Strabag S.A. Stan prac na budowie III etapu obwodnicy śródmiejskiej od ul. Składowej do ul. Prezydenta Kaczorowskiego jest bardzo dobry. Informowaliśmy już o trwającej budowie drogi w tzw. Karierze, gdzie wykonano już większość prac. Najbardziej skomplikowanym zadaniem w ramach tego projektu jest budowa wiaduktu drogowego nad ul. Partyzantów.

 

Będzie to obiekt o konstrukcji płytowej, sprężonej, ciągłej, dwuprzęsłowej. Jego długość wyniesie 73 metry, a szerokość 18,4 m, w tym jezdnia o szerokości 12,7 m, a ciągi pieszo-rowerowe po 2,5 m. Wiosną w tym miejscu rozpocznie się także przebudowa ul. Partyzantów, która zostanie pogłębiona i sprofilowana na długości ponad 200 m.

 

Warto także poinformować, że na drugim zadaniu inwestycyjnym – budowie tunelu w ciągu ulicy Kilińskiego zakończono już wylewanie płyty stropowej nad wyjazdem z tunelu pod torami. Tędy, po zakończeniu budowy, będzie odbywał się ruch pojazdów od Placu Zdanowskiego do ul. Kolejowej. Ten projekt realizuje firma Warbud S.A.

 

foto: Marian Przeździak (górne); dolne i w galerii poniżej WB.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
 

« Powrót

Galeria