Aktualności

01-12-2017

Stypendia Prezes Rady Ministrów

Stypendia Prezes Rady Ministrów

Czterdziestu jeden uczniów, w tym dwunastu uczących się w siedleckich szkołach ponadgimnazjalnych, otrzymało 30 listopada stypendia ufundowane przez Prezes Rady Ministrów Beatę Szydło.

W siedleckim "Elektryku" zgromadzili się wszyscy nagrodzeni - najlepsi z najlepszych - uczniowie z terenu działania siedleckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, tj. m.in. z Łosic, Garwolina, Węgrowa. Dyplomy uczniom przekazali: wicekurator Dorota Skrzypek, kierownik siedleckiej Delegatury kuratorium - Adam Skup oraz kierownik siedleckiej Delegatury Wojewody Mazowieckiego - Marek Renik. List  gratulacyjny od Aurelii  Michałowskiej - Mazowieckiej Kurator Oświaty odczytała Dorota Skrzypek, a od Ministra Energii i posła ziemi siedleckiej Krzysztofa Tchórzewskiego odczytała p. Helena Nowak.

Kurator Oświaty przekazała gratulacje podkreślając, iż w procesie nauki ważny jest talent, ale też systematyczna praca nad rozwijaniem swoich uzdolnień. Ważny jest wysiłek w realizowanych zamierzeniach. Nagroda - dyplom i miesięczne stypendium pieniężne ma być -  wg kurator Michałowskiej - zachętą do dalszej pracy i podejmowania wyzwań w urzeczywistnianiu marzeń.

Minister Krzysztof Tchórzewski w swoim liście gratulacyjnym z kolei napisał, iż jest przekonany, że nagrody są ważnym etapem w pokonywaniu kolejnych stopni trudności w budowaniu własnej przyszłości i kariery dla regionu i Polski.

Występujący w imieniu Prezydenta Siedlec naczelnik Wydziału Edukacji UM w Siedlcach Sławomir Kurpiewski podkreślał, iż dla władz Miasta edukacja i inwestowanie w nią jest najważniejsze. Dodał, iż w murach "Elektryka" przez wiele dziesięcioleci kształciło się wiele osób decydujących później o Mieście i regionie, a obecnie nagradzani są "kolejną sztafetą" w tym maratonie pokoleń. - Bądźcie jak orły i nieście sztandar kraju dalej w przyszłość - wezwał młodzież naczelnik Kurpiewski. 

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, otrzymującym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub tym, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej dobre.

Poniżej przedstawiamy osoby nagrodzone, uczące się w siedleckich szkołach:

- Julia Paczuska - I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa,
- Sebastian Domijański - II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi,
- Dominika Natalia Chacińska - IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego,
- Emilia Ambroziak - III Liceum Ogólnokształcące,
- Daniel Jan Józefiuk - Technikum Nr 1,
- Klaudia Skóra - VI Liceum Ogólnokształcące,
- Emil Kołodziejczyk - Technikum Nr 2,
- Maria Izdebska - Technikum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi,
- Natalia Zdańkowska -  Technikum Nr 4,
- Joanna Hapunowicz - IX Liceum Ogólnokształcące,
- Bartłomiej Filipiuk - Technikum Nr 5,
- Przemysław Barszcz - Technikum Nr 6.

opr. JiC
 

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót

Galeria