Aktualności

06-12-2017

Gwiazda wzeszła nad Polską

Gwiazda wzeszła nad Polską

Barbara Wachowicz, pisarka, regionalistka, laureatka tytułu „Mistrz Mowy Polskiej” oraz nagrody TOTUS Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyznawanej w imieniu Ojca Świętego Jana Pawła II – zwanej „Noblem Polskim”, spotka się z czytelnikami 10 grudnia w dworku w Dąbrowie.

Poza licznymi książkami o historii Polski i wybitnych Polakach, pisarka ma w swoim dorobku wiele publikacji o naszym regionie i chętnie tu przebywa. Tym razem na spotkanie w dworku w Dąbrowie Barbarę Wachowicz zaprosiło siedleckie Muzeum Regionalne.

Wachowicz, poza wymienionymi nagrodami otrzymała Order Uśmiechu, Order „Polonia Mater Nostra Est”„Polska naszą Matką” „za wyjątkowy dar przekazywania młodzieży skarbów narodowego dziedzictwa”, a ostatnio - 2 grudnia, otrzymała nagrodę Honorową Ambasadora Wschodu od kwartalnika Kraina Bugu. W Dąbrowie podzieli się jak opłatkiem i opowieścią „Gwiazda wzeszła nad Polską” o Wigiliach Wielkich Polaków. A będą to: Tadeusz Kościuszko, Adam Mickiewicz,Juliusz Słowacki, Fryderyk Chopin, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski.

Spotkanie odbędzie się 10 grudnia 2017 (niedziela) o godzinie 12:00 w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie (gmina Przesmyki).

Po spotkaniu możliwe będą dedykacje na książkach Barbary Wachowicz, wśród których będą m.in. „Wigilie Polskie”.

Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest pamięć Bohaterów walczących o wolność i godność Polski, wszystkich, którym droga jest tradycja ojczysta i najświetniejsze karty naszej historii. W książkach Barbary Wachowicz znajdziecie pokrzepienie serca wiarą w słowa Ojca Świętego Jana Pawła II skierowane do młodzieży: „Wy jesteście naszą nadzieją!”

Poniżej informujemy o innych, aktualnych wystawach Muzeum Regionalnego w Siedlcach.

opr. JiC

 

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót