Aktualności

28-11-2017

Pieśnią i piosenką o Niepodległości

Pieśnią i piosenką o Niepodległości

Ponad 900. wykonawców z 43. miejscowości zaśpiewało na FestiwaluO, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości". W koncercie galowym 26 listopada, będącym podsumowaniem ponad tygodniowych eliminacji wzięło udział 49. finalistów.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zorganizował festiwal we współpracy z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Domem Kultury w Kałuszynie, Miejskim Domem Kultury w Mińsku Mazowieckim, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach, Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, Węgrowskim Ośrodkiem Kultury.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski oraz Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego – prof. dr hab. Tamara Zacharuk.
Koncert galowy, który odbył się 26 listopada w sali widowiskowej „Podlasie” MOK był podsumowaniem trwających ponad tydzień eliminacji miejskich i powiatowych w wybranych miejscowościach Mazowsza.

W Festiwalu wzięło udział ponad 900 wykonawców. Uczestnicy reprezentowali 43 miejscowości: Cegłów, Chodów, Garwolin, Grala-Dąbrowizna, Grębków, Halinów, Jabłonna Lacka, Jakubów, Jeruzal, Kałuszyn, Kotuń, Krzymosze, Lesznowola, Łąki, Łochów, Łosice, Ługi Wielkie, Miastków Kościelny, Mińsk Mazowiecki, Mordy, Mroków, Paprotnia, Pniewnik, Podciernie, Radomyśl, Samogoszcz, Seroczyn, Sewerynów, Siedlce, Skórzec, Stara Kornica, Stok Lacki, Sulejówek, Unin, Warszawa, Węgrów, Wiśniew k. Jakubowa, Wiśniew k. Siedlec, Wodynie, Wyczółki, Zbuczyn, Zgórze, Żelków-Kolonia.

Jury w składzie: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz (przewodniczący), dr Ewa Rzetecka-Niewiadomska, Izabella Jaszczułt-Kraszewska, Barbara Żarnowiecka po wysłuchaniu 26 listopada w sali widowiskowej „Podlasie” 49 finalistów przesłuchań konkursowych z Węgrowa (16 listopada), Kałuszyna (17 listopada), Sokołowa Podlaskiego (20 listopada), Mińska Mazowieckiego (21 listopada), Mordów (21 listopada), Garwolina (22 listopada), Siedlec (24 listopada), wyróżniło i nagrodziło następujących wykonawców:

W kategorii: szkoły podstawowe kl. I-III: wyróżnienie: Zespół wokalny ROZBITY KAMIEŃ, Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu, opiekun: Dominik Grzyb.

Wyróżnienie: Wiktoria Skup – śpiew, Dominik Grzyb – fortepian, Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu; opiekun: Dominik Grzyb.

III miejsce: Krzysztof Mąsior – śpiew, Piotr Woźniak – fortepian; Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach; opiekunowie: Urszula Wereszko, Dorota Łazuga, Piotr Woźniak.

II miejsce: Aleksander Beczek – śpiew, Robert Gryczka – fortepian, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach, opiekunowie: Justyna Pieńkowska, Robert Gryczka.

I miejsce: Natalia Woźnica – śpiew, Łukasz Jóźwiak – fortepian, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach; opiekunowie: Ewa Misiak, Łukasz Jóźwiak.

 

W kategorii: szkoły podstawowe kl. IV-VI: wyróżnienie: Zespół Wokalno-Instrumentalny,
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim; opiekun: Zbigniew Adam Filiks.

Wyróżnienie: Zespół Wokalno-Instrumentalny - Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim; opiekun: Justyna Kowynia-Rymanowska.

III miejsce: Julia Wolanin – śpiew, Marek Stańczuk – akordeon, ukulele; Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie; opiekun: Marek Stańczuk.

II miejsce: Anastazja Wróbel – śpiew, Piotr Gryczka – fortepian, Janusz Eleryk – gitara;
Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach; opiekun: Janusz Eleryk.

I miejsce: Liwia Długosz – śpiew, Piotr Jankowski – fortepian; Sokołowski Ośrodek Kultury; opiekunowie: Anna Osmakowicz, Piotr Jankowski.

 

W kategorii: Szkoły podstawowe kl. VII i gimnazja kl. II-III:  II miejsce: Szymon Bielecki – śpiew, gitara, Magdalena Jakubowska – fortepian; Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim; opiekun: Magdalena Jakubowska.

I miejsce: Julia Pietrzak – śpiew, Marta Lewicka – flet poprzeczny; Dom Kultury w Kałuszynie; opiekun: Teresa Kowalska.

 

W kategorii: szkoły ponadgimnazjalne: wyróżnienie: Żaneta Badełek, Aleksandra Myrcha – śpiew, Emilia Łęczycka – perkusja, Wiktoria Oleksiuk – gitara basowa, Gabriel Rosastolato – fortepian, Łukasz Grabek – gitara; I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach; opiekun: Magdalena Ostas.

Wyróżnienie: Patrycja Wróbel – śpiew, Piotr Gryczka – akordeon, Janusz Eleryk – gitara;
Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach; opiekun: Janusz Eleryk.

III miejsce: Beata Wielgórska – śpiew, Łukasz Jóźwiak – fortepian; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im Stanisława Staszica w Siedlcach; opiekun: Łukasz Jóźwiak.

II miejsce: Jan Izdebski – śpiew, Mirosław Borczyński – fortepian; Gminne Centrum Kultury w Halinowie; opiekun: Mirosław Borczyński.

I miejsce: Jakub Lachowski – śpiew, Piotr Jankowski – fortepian; I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim; opiekunowie: Izabela Staręga, Piotr Jankowski.


W kategorii: Rodziny i dorośli, seniorzy, Uniwersytety Trzeciego Wieku: wyróżnienie: Chór BELCANTO z Węgrowa; dyrygent: Mieczysław Osiadacz.

Wyróżnienie: Piotr Witul z Węgrowa – śpiew, gitara.

III miejsce: Justyna Chojecka – śpiew, Marcin Chojecki – fortepian z Siedlec.

III miejsce: Chór Kameralny KOE; Sokołowski Ośrodek Kultury; dyrygent: Aneta Mroczek.

II miejsce: Anna Tarczyńska – śpiew, Krystian Tarczyński – fortepian z Cegłowa.

I miejsce: Alicja Zawadzka - śpiew, Grzegorz Zawadzki – gitara, Joanna Kiełbiewska – akordeon; Klub Grzechotka w Warszawie.

 

Festiwal dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 

źr.

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

Poniżej Laureaci Festiwalu "O, Ziemio Polska - z pieśnią i piosenką do Niepodległości"

« Powrót