Aktualności

29-11-2017

Koniec remontów ul. 3 Maja i Poniatowskiego

Koniec remontów ul. 3 Maja i Poniatowskiego

Z ulic 3 Maja i Poniatowskiego kierowcy mogą już korzystać bez utrudnień.


Remont ul. 3 Maja wykonano na ponad 950-metrowym odcinku, od ul. Floriańskiej do ul. Świętojańskiej. – Najwięcej problemów przy tej inwestycji było z przebudową starej, z początków zeszłego stulecia, kanalizacji na odcinku od ul. Floriańskiej do ul. Ściegiennego – powiedział Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Siedlce. – Po zakończeniu inwestycji użytkownicy tej drogi powinni być zadowoleni, podobnie jak z kończącego się remontu ul. Poniatowskiego.

W ul. 3 Maja w ostatnich 2 tygodniach wykonywano jeszcze prace przy układaniu nowej nawierzchni w zatokach parkingowych oraz asfaltowaniu niektórych wjazdów do posesji. Ulicę "oddano do użytku" 20 listopada, sukcesywnie malując także poziomie oznakowanie jezdni. Łączny koszt przebudowy ul. 3 Maja kosztował budżet Miasta 1 mln 585 tys. zł.

Korzystna aura spowodowała, że drogowcy kończyli układanie nowej nawierzchni na ul. Poniatowskiego. Intensywne prace trwały tam w ubiegłym tygodniu, co pozwoliło ułożyć nową nawierzchnię na całości drogi. 28 i 29 listopada uzupełniano nawierzchnię wysepek oraz malowano pasy poziome.

Przebudowa 600 metrowego odcinka ulicy kosztowała 443 tys. zł. 

Poniżej: ul. 3 Maja i ul. Poniatowskiego w dniu 29 listopada.
 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót

Galeria