Aktualności

03-11-2017

Autostradą do Siedlec w 2024 roku

Autostradą do Siedlec w 2024 roku

Rząd Beaty Szydło zatwierdził 3,75 mld zł na inwestycje drogowe w 8 województwach. Zgodnie z obietnicami, z 22 przyjętych do realizacji inwestycji, aż 10 to budowa dróg na tzw. ścianie wschodniej. Do 2024 roku dojedziemy autostradą do Siedlec.


Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji w końcu października, 22 Programy Inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 3,75 mld zł. Mówiła o tym m.in. premier Beata Szydło podczas spotkania z Mieszkańcami Siedlec. O wzmacnianiu "ściany wschodniej" w polityce gospodarczej rządu oraz poprzez realizację Strategii Zrównoważonego Rozwoju wicepremiera Morawieckiego, podczas Ogólnopolskiego szczytu Gospodarczego 19-20 października w Siedlcach, mówił też Minister Energii, poseł ziemi siedleckiej - Krzysztof Tchórzewski.

Przyjęte do realizacji 22 zadania to inwestycje dot. budowy autostrad oraz związane z prowadzeniem prac przygotowawczych do budowy dróg ekspresowych, budową obwodnic i rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu o nacisku 11,5 ton na oś pojazdu. Zadania te mają również poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dzięki modernizacji dróg, w szczególności przebudowie skrzyżowań, budowie chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych.

Do 2020 roku zostanie wybudowany odcinek autostrady A2 z Warszawy do Arynowa k/Mińska Mazowieckiego, do istniejącej już obwodnicy. Inwestycja polega na budowie odcinka o długości 14,8 km., od zakończenia węzła „Lubelska”, usytuowanego we wsi Majdan koło Wiązownej. Następnie autostrada przebiegnie na wschód, przecinając istniejącą drogę krajową nr 2 z Warszawy do Mińska Mazowieckiego nieco na południe od Halinowa, gdzie powstanie węzeł „Konik”. Dalej autostrada przetnie linię kolejową z Warszawy do Mińska i omijając od północy zabudowę wsi Dębe Wielkie włączy się w oddaną w 2012 r. autostradową obwodnicę Mińska Mazowieckiego. Okres realizacji robót zaplanowano na lata 2017 – 2020 r.

Budowa dalszej części autostrady A2 z Warszawy do wschodniej granica państwa (bez obwodnicy Mińska Mazowieckiego) zacznie się od odcinka na węźle „Ryczołek(koniec obwodnicy Mińska Mazowieckiego) do Siedlec.

Budowana autostrada o długości 35,99 km będzie przebiegała przez powiaty: miński, węgrowski i siedlecki oraz gminy: Kałuszyn, Mrozy, Grębków, Kotuń, Mokobody, Siedlce i Skórzec. Okres realizacji robót przewidziano na lata 2018 – 2024 r.

Szczegóły 22 programów tutaj:

za: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót