Aktualności

25-10-2017

Nowe oddziały przedszkolne w "Dwunastce"

Nowe oddziały przedszkolne w "Dwunastce"

Stu piętnastu najmłodszych siedlczan zostało pasowanych na przedszkolaka 25 października w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Unitów Podlaskich. Na powstałe tu oddziały przedszkolne samorząd wydał ponad 1 mln zł.

 

Sumę miliona złotych Rada Miasta Siedlce wyasygnowała na opracowanie dokumentacji technicznej i adaptację pomieszczeń. Cztery pomieszczenia, duży korytarz, parking, chodniki, wewnętrzny plac zabaw oraz wyposażenie placówki, nawierzchnie - zostały wykonane, a sprzęt zakupiony, w czasie tegorocznych wakacji.

Sala dla 3 latków ma powierzchnię 51,8 m2. Pozostałe są też duże: sala dla 3-4 latków - 51,0 m2; dla 4 latków - 61,9 m2, dla 5 latków - 62 m2, a sala dla 6-latków na terenie szkoły ma 69 m2. Maluchy mają dyspozycji spory korytarz z szatniami (78,3 m2), a personel swoje pomieszczenia (dwa pomieszczenia sprzątaczek po 5,8 m2; socjalne: 7,8 m2) oraz 3 łazienki o powierzchni: 2,6 m2, 18,32 m2 i 12,4m2. Dodatkowo zaadaptowano jeszcze toaletę dla personelu (3,0 m2) i przedsionek: 5,2 m2.

Dzieci uczęszczają na zajęcia w trybie 5- (1 oddział 6-latków) i 8-godzinnym: 1 oddział 6-latków i wszystkie pozostałe.

Tradycyjnemu przecięciu wstęgi towarzyszyli rodzice oraz wychowawcy i dyrekcja szkoły z p. dyrektor Hanną Głuchowską oraz władze Miasta i samorządu lokalnego: przewodniczący Rady Miasta - Henryk Niedziółka, prezydenci  Siedlec: Wojciech Kudelski i Jarosław Głowacki, szef Komisji Oświaty Rady - Arkadiusz Mazurkiewicz oraz miejskiej edukacji - Sławomir Kurpiewski. Wszyscy goście oraz Rodzice obserwowali emocjonujące występy 5 grup przedszkolaków. 

- Serdecznie dziękujemy za to, że nasze dzieci mogą zaczynać naukę w tak pięknym miejscu. Mamy nadzieję, że stanie się to początkiem owocnej przygody naszych dzieci z edukacją. - zwrócił się do obecnych Michał Gajo, reprezentujący Radę Rodziców. - Przede wszystkim dziękujemy p. Dyrektor, pomysłodawczyni przedsięwzięcia za upór, by powstała ta placówka. Dziękujemy też władzom Miasta za zaufanie dla pomysłu i okazaną szansę. Widać, że nie będą to zmarnowane pieniądze. Nasze dzieci mają godne warunki nauki i zabawy. Wszystkim pracownikom przedszkola, nauczycielkom, obsłudze i paniom kucharkom, składamy podziękowania za to, że nasze dzieci chcą tutaj przychodzić, cieszą się i są zadowolone.

- Najważniejsze, że w naszym Mieście jest tyle dzieci, że mamy dla kogo je budować. A władze samorządowe mają za zadanie zaspokajanie potrzeb zbiorowych mieszkańców. - powiedział prezydent Wojciech Kudelski. - Udało się nam stworzyć tu oddziały, tak jak udało się utrzymać liczbę Mieszkańców Miasta. To Mieszkańcy spowodowali, że Miasto się rozwija: powstają nowe zakłady pracy z których 95% jest firmami prywatnymi. Możemy sobie wspólnie za to dziękować. Cieszymy się, że dzieci mają dobre warunki pobytu w przedszkolu. Tak będzie dalej, bo doświadczamy rozwoju gospodarczego w kraju i w naszym Mieście, czego dowodem jest choćby ubiegłotygodniowy Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy Siedlcach. Rozmawialiśmy i rozmawiamy o sprawach gospodarczych Miasta. Dzisiejsza uroczystość to też zasługa radnych - przewodniczącego Rady i radnych oraz Pani Dyrektor. Wygospodarowanie miliona złotych na to przedszkole, przy tylu inwestycjach w Mieście świadczy o tym, że umiemy gospodarować pieniędzmi. 

Do nauczycieli i rodziców zwrócił się też przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka. - Otwarcie tak nowoczesnego obiektu cieszy. To dowód rozwoju Miasta. Tak funkcjonalne i piękne przedszkole było naszym marzeniem, a dzisiaj stało się rzeczywistością. Niewiele samorządów może poszczycić się taką perełką, w takim otoczeniu. Myślę, że spełni ono Wasze i nasze oczekiwania oraz przede wszystkim zaspokoi potrzeby dzieci w różnych sferach aktywności i pozwoli na rozwój ich zainteresowań i zdolności.

Do siedleckich przedszkoli i przyszkolnych oddziałów przedszkolnych uczęszcza codziennie 2 152. dzieci. Ofertę opieki nad dziećmi w wieku 3-6 lat uzupełniają przedszkola niepubliczne, w których dodatkowo bawi się i uczy 1 603 Maluchów.

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót

Galeria