Aktualności

07-12-2011

Odbierz kartę "Rodzina 3 plus"

Odbierz kartę "Rodzina 3 plus"

Już ponad 500 osób odebrało karty programu „Siedlecka Duża Rodzina 3 plus”. Uprawniają one do zniżek i rabatów w 25 firmach i instytucjach.

Karty mogą odbierać wszyscy, którzy złożyli wnioski do 15 listopada. Na zlecenie Urzędu Miasta wydrukowanych zostało 1538 kart imiennych. - W sumie do programu zgłosiły się 1752 osoby - powiedział naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta, Leszek Borkowski. - Ci, którzy złożyli wnioski po 15 listopada będą musieli jednak poczekać aż zbierze się przynajmniej 500 osób, aby można było zlecić drukarni wykonanie kolejnej partii.
Karty wydawane są od 29 listopada. - Wszystkich zainteresowanych powiadamiamy za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź telefonicznie o możliwości odbioru kart - mówi Tamara Józwowicz z Wydziału Polityki Społecznej. - Zainteresowani mogą zgłaszać do pokoju nr 54 (parter) w budynku przy Skwerze Niepodległości 2, od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.45.
Miejski Program dla Rodzin Wielodzietnych i Zastępczych „Siedlecka Duża Rodzina 3 plus” ruszył 1 września. Uczestnicy programu mogą skorzystać z ulg i zniżek na razie w 25 firmach i instytucjach, które podpisały stosowne umowy z Urzędem Miasta. - Czekamy jeszcze na podpisanie umów przez kilka firm - mówi Leszek Borkowski. - Mamy co prawda wstępne przyrzeczenia właścicieli bądź zarządzających, ale gdy wróci do nas podpisany dokument wówczas wszystko będzie jasne.

Firmy, które zdecydowały się na wsparcie siedleckich rodzin wielodzietnych udzielają zniżek przy zakupie artykułów spożywczych, materiałów budowlanych i wykończeniowych, artykułów dziecięcych, mebli dziecięcych i młodzieżowych, leków i medykamentów, artykułów szkolnych i biurowych. Beneficjenci mogą liczyć także na niższe ceny przy korzystaniu z usług stomatologicznych i medycznych oraz przy zakupie artykułów rehabilitacyjnych i ortopedycznych. Są firmy, które zdecydowały się na udzielenie rabatu w przypadku wypoczynku rodzinnego w pensjonacie, ale także na usługi fotograficzne. Sporą zniżkę, bo aż 5 zł do biletu ufundowało NoveKino Siedlce. Korzystający z lodowiska mogą liczyć na 50 procentową ulgę przy zakupie biletu wstępu na ślizgawkę. Rabatów udzielają także siedleckie ośrodki kultury.

Dariusz Dybciak
 

Źródło: dd

« Powrót