Aktualności

06-12-2011

Anioły wróciły do Siedlec

Anioły wróciły do Siedlec

Od 6 grudnia w centrum Siedlec działa już świąteczna iluminacja. Na swoje miejsce pod „kryminałem” powróciły grające na trąbach anioły.

Po raz pierwszy świąteczna dekoracja Siedlec pojawiła się na początku lat dziewięćdziesiątych za sprawą siedleckiego „Mostostalu”. Światełka zawisły wówczas na drzewkach pod Ratuszem, na Placu Sikorskiego i na części ulicy Piłsudskiego. Od grudnia 1996 roku świąteczną dekoracją zajmuje się Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Dekorowana była przede wszystkim ulica Piłsudskiego, na odcinku od „starego kościoła:” do „banku” i przylegające do niej skwery. Trzy lata temu po raz pierwszy lampki pojawiły na całej ulicy Piłsudskiego. Dwa lata temu na trawniku u zbiegu Piłsudskiego i Armii Krajowej stanęły dwa grające na trąbach anioły, które dołączyły do postawionej tam rok wcześniej udekorowanej kolorowymi lampkami choinki. - Wydatki na dekoracje świąteczne to w sumie niewielka kwota, wszystkie te elementy kosztowały nas około 100 tys. zł, a służą nam przez już wiele lat - powiedział naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Stanisław Mrówczyński. - Jest skromnie, ale dekoracja podkreśla świąteczny nastrój. Tradycyjnie już świąteczna iluminacja włączana jest na św. Mikołaja, czyli 6 grudnia.
Pod koniec tygodnia włączona zostanie także świąteczna dekoracja na Placu Sikorskiego i Skwerze Jana Pawła II. - Bardzo atrakcyjnie będzie wyglądało otoczenie pomnika Jana Pawła II - mówi Stanisław Mrówczyński. - Będzie tam więcej elementów zamieszczonych na drzewkach otaczających obelisk, które jeszcze bardziej podkreślą dzieło prof. Mariana Gardzińskiego.
Przynajmniej na razie świątecznych dekoracji, poza nielicznymi wyjątkami, nie widać na siedleckich budynkach, a do świąt już niespełna dwa tygodnie.

Dariusz Dybciak
 

Źródło: dd

« Powrót