Aktualności

06-09-2017

Pieczarkalia`2017

Pieczarkalia`2017

7 września na Placu Sikorskiego na wszystkich przybyłych czekać będą potrawy z pieczarek. Degustacja - w ramach XVII Święta Pieczarki - zacznie się o godz. 10.00, ale ekspozycja targowa i prezentacja wystawców odbywać się będzie 7 i 8 września na tafli lodowiska przy ul. Prusa 6.

 

To jedna z największych imprez promocyjnych branży pieczarkarskiej. Targi służą wymianie doświadczeń hodowców pieczarek i przedstawicieli firm branżowych, nt. nowych rozwiązań technicznych w hodowli, czy stosowanej technologii uprawy. Nieprzypadkowo w Siedlcach, gdyż nasz i okoliczne powiaty - np. łosicki, są terenem działania dużych producentów i hurtowników tego grzyba.

Obecnie polskie pieczarkarstwo jest światowym liderem w jakości produkowanych pieczarek, a Polska jest ich największym producentem w Europie i jednym z największych na świecie. Większość polskich plonów - grzybów produkowana jest na rynek UE i innych krajów europejskich. Eksportuje się głównie pieczarki świeże, ale też przetworzone i mrożone.

Na na tafli lodowiska przy ul. Prusa 6, ustawionych zostanie ok. 60 stanowisk promocyjnych i targowych. Przybędą pieczarkarze z Białorusi, Rosji, Niemiec - ok. 500 producentów.

W tym roku również Organizatorzy przygotowali kulinarną niespodziankę dla Siedlczan. W tym roku ma to być potrawa z pieczarek przygotowywana w wielkim kotle na Pl. Sikorskiego 7 września.

XVII Święto Pieczarki - 7/8 września; otwarcie 7 września o godzinie 11:00, ul. Prusa 6. Stanowiska promocyjne i targowe: lodowisko przy ul. Prusa 6 (od 11.00 do 17.00 7 września i w godz. 10.00 - 17.00 8 września).

Impreza objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Siedlce.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót