Aktualności

04-09-2017

Witaj nowa szkoło

Witaj nowa szkoło

- Jesteśmy Miastem przyjaznym edukacji. Inwestujemy w szkoły i przedszkola. - piszą w okolicznościowym liście wystosowanym z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018, do Dyrektorów, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów, Przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka i Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

 

Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
dziś rozpoczyna się nowy rok szkolny. Po wakacyjnej przerwie, radośni i uśmiechnięci oraz pełni zapału i energii, wracacie do szkolnych obowiązków. Przed Wami niepowtarzalny czas zdobywania wiedzy i rozwijania swoich talentów, pasji i zainteresowań. Dzień 1 września ma szczególne znaczenie dla dzieci, które rozpoczynają swoją szkolną przygodę. Niech szkoła będzie dla Was miejscem wyjątkowym, bezpiecznym i spokojnym, do którego będziecie wracać każdego dnia z uśmiechem na twarzy.

U progu nowego roku szkolnego stajemy przed wyzwaniami związanymi z reformą systemu edukacji. Po szerokich konsultacjach, zarówno z dyrektorami, nauczycielami, jak i rodzicami, wypracowaliśmy szereg korzystnych i odpowiedzialnych rozwiązań. Naszym wspólnym celem jest kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia mieszkańców naszego Miasta na najwyższym poziomie i w jak najlepszych warunkach. Jesteśmy Miastem przyjaznym edukacji. Inwestujemy w szkoły i przedszkola, w poprawę bazy lokalowej i wyposażenie sal lekcyjnych w najnowocześniejsze pomoce dydaktyczne i naukowe, umożliwiające osiąganie edukacyjnych sukcesów. Stwarzamy także optymalne warunki do godnej i rzetelnej pracy nauczycieli, którzy mają możliwość dokształcania i rozwoju zawodowego, niezbędnego w trudnej i wymagającej misji pedagoga i wychowawcy.

W tym uroczystym dniu życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce, sporcie oraz entuzjazmu w odkrywaniu i poznawaniu świata, rodzicom, aby mieli jak najwięcej powodów do zadowolenia i dumy z osiągnięć swoich pociech, natomiast całemu Gronu Pedagogicznemu dziękujemy za zaangażowanie i serce wkładane w codzienną pracę dydaktyczno – wychowawczą. Niech nauczanie i kształtowanie umysłów dzieci i młodzieży będą dla Państwa źródłem osobistej satysfakcji, a sukcesy uczniów nagrodą za wytrwałą pracę i sumienną realizację swojego zawodowego powołania.

PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA Henryk Niedziółka

PREZYDENT MIASTA SIEDLCE Wojciech Kudelski

Siedlce, 4 września 2017 r.
 

« Powrót