Aktualności

01-09-2017

Rocznica Sierpnia`80

Rocznica Sierpnia`80

Tradycyjnie 31 sierpnia, w rocznicę podpisania porozumień w Stoczni Gdańskiej, odbyła się msza św. w kościele pod wezwaniem św. Stanisława w Siedlcach.

 

Podobnie, jak w latach poprzednich, obchody zorganizował oddział NSZZ Solidarność. Po zakończeniu eucharystii delegacje siedleckiej Solidarności, przedstawiciele władz Miasta, członkowie organizacji społecznych i działacze opozycji antykomunistycznej złożyli wiązanki kwiatów pod znajdującą się na ścianie kościoła tablicą księdza Jerzego Popiełuszki oraz pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki - miejscu gdzie w latach osiemdziesiątych odbywały się nielegalne uroczystości patriotyczne.

W imieniu władz Miasta wieniec złożyli: Przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka, Prezydent Wojciech Kudelski, Zastępca Prezydenta Jarosław Głowacki oraz radni Jadwiga Skup i Mariusz Orzełowski.

Prezydent Wojciech Kudelski pod Pomnikiem Kościuszki zwrócił się do zebranych, dziękując im za obecność. Przypomniał historię tego miejsca, w którym odbywały się manifestacje patriotyczne. - Powstanie NSZZ "Solidarność" - powiedział - zapoczątkowało przemiany, dzięki którym możemy dziś żyć w niepodległym państwie.

oprac./foto WB

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

 


 

« Powrót