Aktualności

01-09-2017

Pamiętamy`1939

Pamiętamy`1939

W przeddzień 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej delegacje władz samorządowych, Wojska Polskiego i innych instytucji, w asyście wojskowej złożyły kwiaty na Cmentarzu Wojennym w Siedlcach przy ul. Cmentarnej.

W imieniu władz Miasta Siedlce wieniec złożyli: Prezydent Wojciech Kudelski, Zastępca Prezydenta Jarosław Głowacki i Przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka. Prezydent Wojciech Kudelski w przemówieniu skierowanym do zebranych podkreślił konieczność zachowania pamięci o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Przypomniał również, że już w pierwszych dniach wrześniu mieszkańcy Miasta doświadczyli skutków działań wojennych. W następstwie bombardowań znaczna część miasta została wówczas zniszczona.

Pamiętając o agresji niemieckiej, nie można zapominać, że siedemnaście dni później również Związek Radziecki zaatakował Polskę. Należy również pamiętać o ofiarach cywilnych tej najtragiczniejszej w dziejach ludzkości wojny. Składając co roku kwiaty na cmentarzu wojennym oddajemy cześć wszystkim tym naszym współobywatelom, którzy zginęli w następstwie tej wojny. Pamiętajmy także, aby 1 listopada zapalić znicze także na grobach wojskowych.

oprac./foto WB

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 


 

« Powrót