Aktualności

31-08-2017

Lepszy start

Lepszy start

O potrzebie kształcenia zawodowego młodzieży nie trzeba nikogo przekonywać. Dzisiaj należy podejmować działania, aby odrobić zaniedbania ostatnich kilkunastu lat. Rynek pracy dynamicznie się zmienia i wymaga, aby młodzi ludzie byli praktycznie przygotowani do wykonywania powierzonych sobie zadań.


Uczniom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, kształcącym się w zawodzie technik hotelarstwa, umożliwi to firma Ibis Styles, która objęła swoim patronatem wychowanków klas drugich Technikum. 31 sierpnia stosowną umowę w tej sprawie podpisali: Konstanty Strus, właściciel Hotelu Ibis Styles, Wojciech Kudelski, Prezydent Miasta Siedlce i Krzysztof Grzegorczuk, Dyrektor Szkoły. Zgodnie z zawartym porozumieniem zajęcia edukacyjne z praktycznego kształcenia zawodowego będą odbywały się na terenie hotelu. Jednocześnie Konstanty Strus zobowiązał się pomagać w zatrudnieniu najlepszych absolwentów klasy patronackiej.

To druga umowa podpisana przez ZSP nr 3 w ostatnim czasie. Poprzednia, podpisana z Restauracją Brofaktura w Siedlcach, dotyczy kształcenia klas o profilu kelnera.

Przed podpisaniem umowy Prezydent Wojciech Kudelski podkreślił, że zależy mu zarówno na zapewnieniu dobrego wykształcenia zawodowego młodzieży, jak również na zasilaniu przez nią lokalnego rynku pracy. Siedlce są miastem rozwijającym się, w którym powstają nowe miejsca pracy. Podkreślił, że trzeba zrobić wszystko, aby młodzież nie odpływała z miasta. W podobnym tonie były utrzymane wystąpienia Konstantego Strusa i Krzysztofa Grzegorczuka.

oprac./foto WB

 

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót