Aktualności

02-08-2017

Pielgrzymi wyruszyli po raz 37.

Pielgrzymi wyruszyli po raz 37.

„Idźcie i głoście z Maryją”, pod tym hasłem 2 sierpnia po mszy świętej, sprawowanej przez bp Kazimierza Gurdę w kościele katedralnym, na szlak pątniczy wyruszyli pielgrzymi z Siedlec w ramach Podlaskiej Pielgrzymki Pieszej.

Na Jasną Górę jest z Siedlec ok. 350 km a nasi pielgrzymi dotrą tam 14 sierpnia. Podlaska Pielgrzymka Piesza liczy 28 grup, które wszystkie spotkają się 6 sierpnia w Ciepielowie. Z Siedlec wyruszyło sześć grup, w tym grupa z dekanatu zbuczyńskiego, która pielgrzymowanie rozpoczęła dzień wcześniej. Wg danych policji na trasę XXXVII Podlaskiej Pielgrzymki Pieszej ruszyło z Siedlec około 1000 osób.

W słowie wygłoszonym podczas Eucharystii bp Kazimierz Gurda zwrócił się do pielgrzymów: "Każdy z was idzie ze swoją konkretną intencją, każdy niesie w swoim sercu dziękczynienie, prośbę, radość lub smutek. Niesie siebie, swoją wspólnotę parafialną, diecezjalną. Drodzy pielgrzymi bardzo proszę, abyście dołączyli do swoich intencji także te diecezjalne. Tak bardzo potrzebne są nam święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, tak bardzo potrzebne są nam święte rodziny. Proszę o modlitwę za naszą ojczyznę wspominającą w tych dniach bohaterów Powstania Warszawskiego. Niech ten czas pielgrzymowania będzie czasem pokornej i wytrwałej modlitwy".

Pielgrzymów żegnali: bp ordynariusz Kazimierz Gurda, bp sufragan Piotr Sawczuk, Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, Zastępca Prezydenta Jarosław Głowacki, Przewodniczący Rady Miasta Henry Niedziółka, Sekretarz Miasta Sławomir Marchel oraz siedlczanie.

oprac. i foto WB

 

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
 

« Powrót

Galeria