Aktualności

19-04-2017

Pieniądze czekają na pomysły

Pieniądze czekają na pomysły

Pozostało kilkanaście dni na zgłaszanie pomysłów i inicjatyw, które zostaną zrealizowane w naszej najbliższej okolicy zamieszkania, pracy czy wypoczynku, z półmilionowej puli tzw. budżetu obywatelskiego. Tylko do 30 kwietnia, co najmniej 15 mieszkańców może zgłosić potrzebę budowy, np.: placu zabaw, chodnika, czy terenów zielonych.


W tym roku po raz pierwszy mieszkańcy Siedlec mają bezpośredni i rzeczywisty wpływ na zmianę swojego otoczenia. Postulat wdrożenia tzw. budżetu obywatelskiego miało też w swoich programach wiele komitetów wyborczych, w trakcie ostatnich wyborów samorządowych, stad inicjatywa uchwałodawcza siedleckiego magistratu, który w grudniu 2016 roku zadecydował o wprowadzeniu pomysłu w życie. Rada Miasta przeznaczyła na ten cel 0,5 mln zł., po to abyśmy mogli nie tylko urozmaicać swoje otoczenie, ale też zdobywać doświadczenia w tym ciekawym i popularnym w kraju procesie oddolnych inicjatyw.

Zasadą podstawową w procesie jest dobrowolność udziału mieszkańców w wyłanianiu i zgłaszaniu pomysłów oraz spontaniczność inicjatyw, podyktowana prostymi i podstawowymi potrzebami społeczności ulicy, dzielnicy, bloku, czy osiedla.

Zachęcamy wszystkich Mieszkańców do zgłaszania pomysłów. Wymogiem jest jedynie opisanie pomysłu na specjalnie przygotowanych formularzach, zebranie 15 podpisów poparcia oraz uwzględnienie faktu, by potencjalne inwestycje dotyczyły okręgu w którym mieszkają zgłaszający oraz, by ziemia na której cokolwiek ma powstać, była własnością Miasta Siedlce.

Dokumenty i niezbędne informacje o budżecie partycypacyjnym (obywatelskim) znajdziecie Państwo tu:

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
 

« Powrót