Aktualności

10-04-2017

Żyrafka zaprasza najmłodszych

Żyrafka zaprasza najmłodszych

Organizatorzy drugiej edycji Siedleckiego Konkursu Matematycznego dla Przedszkoli o wdzięcznej nazwie - "Żyrafka", zapraszają najmłodszych matematyków do udziału. Termin zgłoszeń chętnych upływa 20 kwietnia.

Matematyczne zmagania organizuje Pracownia Wychowania Przedszkolnego i Instytut Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Rekrutacja do udziału w konkursie upływa 20 kwietnia, lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc ograniczona, gdyż chodzi o komfort pracy dzieci. Finał konkursu odbędzie się 12 maja o godz. 10:00 na Wydziale Nauk Ścisłych tutejszego Uniwersytetu, przy ul. 3 Maja 54 (Aula 303).

Wzorem roku ubiegłego, ten innowacyjny i unikatowy konkurs adresowany jest do dzieci sześcio- i siedmioletnich. Zmagania będą miały miejsce w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistyczny, którego Rektor - prof. dr hab. Tamara Zacharuk, wespół z Prezydentem Miasta Siedlce Wojciechem Kudelskim, objęli konkurs Honorowym Patronatem.

Informacje na temat Konkursu,  tj. zasady udziału, regulamin konkursu, ilość dzieci, formularz zgłoszeniowy, znajdziecie Państwo na stronie:  www.zyrafka.uph.edu.pl.  Zgłoszenia uczestnictwa można dokonać za pomocą formularza elektronicznego. Kontakt drogą mailową do organizatorów na adres: zyrafka.cyferka@gmail.com.

Jeśli chcecie Państwo zobaczyć jak to wyglądała I edycja w 2016, zapraszamy pod adres: www.uph.edu.pl/pracownicy/aktualnosci/4189-podsumowanie-konkursu-zyrafka ; relacja foto z konkursu z dn. 6 maja 2016: plus.google.com/photos/102262593246760374850/albums/6282995974601855137

Pomysłodawcami i głównymi organizatorami Konkursu Matematycznego „Żyrafka” byli wspólnie: prof. dr hab. Anna Klim-Klimaszewska oraz dr Marek Siłuszyk. Do organizacji dołączyli pracownicy Instytutu Matematyki i Fizyki, dr Agnieszka Gil-Świderska i dr Agnieszka Siłuszyk oraz pracownicy Pracowni Wychowania Przedszkolnego, dr Ewa Jagiełło i mgr Agata Fijałkowska-Mroczek.

W 2016 roku do Konkursu zgłosiło się aż 21 przedszkoli. Do rozwiązywania zadań przystąpiło 90 najmłodszych matematyków w wieku 5 i 6 lat. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie wykazały się olbrzymią wiedzą, świetnie poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami mimo bardzo wysokiego poziom konkursu. Po uroczystym wręczeniu nagród, wyróżnień i upominków dzieci mogły obejrzeć Matematyczny Teatr Pacynek przygotowany przez studentów UPH.

opr. JiC na podst. źr.

 

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót