Aktualności

19-04-2017

Targi w centrum Miasta

Targi w centrum Miasta

Siedlecki Oddział Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego 29 kwietnia organizuje jedenastą edycję ,,Wiosny na polu i w ogrodzie". Po raz pierwszy, ta wystawienniczo-handlowa impreza odbędzie się w centrum Siedlec - na Placu Sikorskiego.

Tegoroczna ,,Wiosna na polu i w ogrodzie" odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia. Jak co roku zaprezentują się firmy z branży ogrodniczej i szkółkarskiej oraz działające na rzecz rolnictwa. Nie zabraknie produktów regionalnych i ekologicznych oraz miodów.  Sobotnią wystawę urozmaicą występy lokalnych i ludowych zespołów artystycznych. Dla zwiedzających przygotowano quizy z nagrodami.

Prezentowane będą produkty tradycyjne i regionalne oraz wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego. Swoją ofertę przedstawią gospodarstwa agroturystyczne i zagrody edukacyjne. Jak co roku, na kiermaszu żywności ekologicznej można będzie kupić wypieki cukiernicze i piekarnicze, przetwory owocowo-warzywne, sery, jogurty, świeże zioła i sadzonki warzyw. Można też będzie porozmawiać z rolnikami prowadzącymi tego typu działalność.

Do kupienia będą, m.in. rośliny rabatowe, kwiaty doniczkowe, zioła, byliny, krzewy i drzewka ozdobne, drzewa owocowe, nasiona i urządzenia do ogrodów oraz uzyskać wiele cennych i fachowych porad dotyczących uprawy roślin. Na stoiskach organizatorów informacją będą służyli doradcy siedleckiego Oddziału MODR.

Ta popularna impreza wystawienniczo-handlowa organizowana jest przez siedlecki MODR, odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta i wchodzi w cykl imprez organizowanych z okazji 470-lecia Siedlec, obchodzonego w tym roku.

Program "XI Wiosny na polu i w ogrodzie": (od 9.00 do 17.00 - prezentacja ofert wystawców): 

10.00-11.00 - występ Zespołu PiT "CHODOWIACY",

11.00 - Uroczyste otwarcie wystawy, wystąpienia zaproszonych gości,

12.00-12.30 -  Konkurs Miasta Siedlce nt. wiedzy o mieście z okazji 470-lecia nadania praw miejskich, promocja akcji „Z Wiosną u El Greca” - Muzeum Diecezjalne w Siedlcach,

12.30-13.00 - występ Zespołu Wokalnego Art. Styl Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy MOK Siedlce,

13.00-13.30 - Konkurs „Tajemnice wiejskiego ogrodu” z upominkami dla uczestników,

13.30-14.00 - prelekcja Państwowej Straży Pożarnej „Stop pożarom traw”,

14.00-14.30 - występ Zespołu Wokalnego "RADOŚĆ" z Radomyśli,

14.30-15.00 - QUIZ „Ekonomika dla rolnika” z upominkami dla uczestników

15.00-15.30 - QUIZ „Z Ekologią na Ty” z upominkami dla uczestników

15.30-16.00 -  występ Zespołu Wokalnego "RADOŚĆ" z Radomyśli.

 

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót