Aktualności

17-03-2017

Nie będzie nas, będzie las na Sekule

Nie będzie nas, będzie las na Sekule

Siedleckie Nadleśnictwo zaprasza chętnych we wtorek, 21 marca do udziału w akcji sadzenia nowego, młodego lasu na Sekule. Jesienią 2016 roku zakończono jeden z etapów prac gospodarczych związanych z przebudową tamtejszego drzewostanu.

Zbiórka ochotników do wspólnego sadzenia lasu na Sekule odbędzie się pod leśniczówką przy ul. Jagodowej we wtorek, 21 marca, o godzinie 8:00. Sama akcja potrwa do ok. godz. 12.00, w zależności od ilości chętnych, ale na pewno każdy przybyły będzie mógł samodzielnie posadzić sadzonkę lub sadzonki drzew, na odnawianej powierzchni. Nadleśnictwo zapewnia niezbędny sprzęt.

Na Sekule po ubiegłorocznej wycince części drzew sadzone będą teraz głównie dęby i być może także graby – informuje Nadleśnictwo. tłumacz rzecznik. Część nowych sadzonej jest kupowana u innych leśników, a część pochodzi z dwóch własnych szkółek leśnych.

Niecha ta wspólna akcja będzie wkładem dla przyszłych pokoleń, jaki pozostawimy po sobie. Sprzyja jej data, bo 21 marca to pierwszy dzień wiosny i popularny "dzień wagarowicza".

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót