Aktualności

10-03-2017

Padł milion w Agencji

Padł milion w Agencji

Już ponad milion użytkowników skorzystało z pływalni i sauny w Parku Wodnym. Równie imponująco wygląda kalendarz tegorocznych imprez Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. Miejski operator sportowo-rekreacyjny nie zapomina o inwestycjach, których też w tym roku nie zabraknie.

Prezes Grzegorz Orzełowski i jego pracownicy podsumowali wczoraj swoją działalność w ubiegłym roku oraz przedstawili propozycje i kalendarz imprez na 2017 rok. Nie zabraknie stałych, znanych już wydarzeń sportowych i rekreacyjnych. Agencja chce w bieżącym roku więcej remontować i inwestować w swoje obiekty, mając świadomość że aby to zrealizować, musi sięgnąć po fundusze zewnętrzne.

Jak było w 2016 roku?

25 lutego Agencja odnotowała milionowego użytkownika w Parku Wodnym, od początku jego funkcjonowania. Tylko w ubiegłym roku skorzystało z niego 328.762 klientów! Drugim obiektem, który cieszył się ogromną frekwencją było lodowisko, z którego od 19 listopada do 3 marca 2017 skorzystało 44.707 łyżwiarzy. Ślizgawka wodna - Waterslide, z wiaduktu przy ul. Warszawskiej - przyciągnęła 30 sierpnia 5 tysięcy chętnych, którzy zaliczyli 11 tysięcy zjazdów.

Blisko 3 tysiące godzin (2922,5 godz.) różnych aktywności odnotowano w hali przy ul. Prusa 6; podobnie było w hali przy ul. Popiełuszki - wykorzystywano ją przez 2679 godzin. Sztandarowa dla Agencji, i nowatorska w naszym regionie propozycja Siedleckiego Roweru Miejskiego, zainteresowała ponad 500 użytkowników, którzy ponad 1500 razy wypożyczyli postawione jednoślady.

Na meczu Legii Warszawa z Pogonią było 2901 kibiców, a kolejnych 7,5 tysiąca obejrzało go w transmisji internetowej. Druga i trzecia edycja nightskatingu, zgromadziły w sumie blisko 1600 chętnych (1000 i 670). Mniej liczną frekwencję zarejestrowano podczas Nocnego Pływania (552) i Nocy Świętojańskiej (439). W prestiżowym, VII Biegu Siedleckiego Jacka wzięło udział ponad 1200 biegaczy z Polski, świata i Europy.

Co w tym roku?

Na pewno będą kolejne edycje znanych już i popularnych imprez: Nightskating (7 maja), Waterslide (23 czerwca), Bieg Siedleckiego Jacka (28 sierpnia). Agencja "bada" podatność siedlczan na swoje kolejne propozycje: sukcesem zakończyła się rywalizacja Smoczych łodzi dla drużyn z zakładów pracy i stowarzyszeń, a pojawią się nowe: aqua-fitness i aqua-rowery w Parku Wodnym, a w lipcu i sierpniu, na świeżym powietrzu "Nocne Kino Letnie" - bezpłatne, na 130 leżakach i przyniesionych, własnych kocach i krzesełkach. Jednym z kolejnych pomysłów jest wysypanie piasku na Placu Sikorskiego, tak by latem służył grającym i odpoczywającym.

Inwestycje, stare i nowe

Największą ubiegłoroczną inwestycją ARMS (3 mln 263 tys.) było zainstalowanie sztucznego oświetlenia na stadionie. Ponad 158 tysięcy złotych ze środków własnych wydała Agencja na remont siłowni przy ul. Prusa - a łączny koszt remontu i wyposażenie wyniosły ponad 283 tys. zł. Zamiana kawiarni w siłownię przy ul. Jana Pawła II kosztowała ponad 326.506 zł.

W 2017 roku Agencja przystąpi do opracowania dokumentacji technicznej i zamierza pozyskać środki na planowaną zamianę byłej kotłowni w budynku przy Prusa 6, w sale odnowy biologicznej dla drużyn sportowych. Na powierzchni ok. 115 m2 powstać mają: jacuzzi, sauna fińska, gabinet masażu. Również w tym roku opracowany zostanie zakres robót i całościowa koncepcja zagospodarowania stadionu lekkoatletycznego przy Prusa, tak by spełniał on standardy i wymogi techniczne oraz organizacyjne dla zaplecza, dla dużych imprez sportowych. Dla tego projektu Agencja również szukała będzie finansowania zewnętrznego. Innym projektem, wpisującym się w realizację polityki prozdrowotnej Miasta jest pomysł stworzenia tężni w Parku wodnym,

W tym roku na pewno odnowiony zostanie parkiet w hali przy Prusa 6 oraz zamontowana będzie osłona, od strony wschodniej dla lodowiska, mająca chronić je przed promieniami słonecznymi.   

Ważne! dla użytkowników Siedleckiej Karty Miejskiej

Karta umożliwia osiem aktywności sportowych w kilkunastu obiektach Agencji. Udogodnieniem, które wprowadziła agencja jest to, iż każde aktualne doładowanie, przywraca zgromadzone wcześniej, a zablokowane i niewykorzystane kwoty posiadacza karty. Do 30 dni potrwa ich przywracanie, ale ci wszyscy, którzy mieli je zablokowane z dniem 31 grudnia 2016, mogą już teraz bez obaw liczyć na ich zwrot. Jedynym warunkiem jest doładowanie karty w chwili obecnej, dowolną kwotą.

aut. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót