Aktualności

23-02-2017

STBS buduje na Gospodarczej

STBS buduje na Gospodarczej

Około 150 osób zamieszka w oddanych 23 lutego do użytku w stanie „pod klucz”, 48 mieszkaniach, w nowych blokach przy ul. Gospodarczej 15 i 17. Połowa kosztów budowy mini-osiedla pochodzi ze środków własnych inwestora: Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Oba budynki mają 4 kondygnacje, są 1-klatkowe, wykonane są z cegły silikatowej i pokryte blachą dachówkową. Posiadają instalacje wodno – kanalizacyjne, centralne ogrzewanie, gaz, instalacje elektryczne i teletechniczne. Mini-osiedle posiada plac zabaw, ma swoje drogi, chodniki, parkingi, zieleń, małą architekturę i infrastrukturę zewnętrzną. Niedaleko, niedługo oficjalnie otwarty zostanie nowy budynek Sądu Okręgowego, a w odległości kilkuset metrów funkcjonuje Park Wodny i stadion piłkarski, szpital, szkoła rolnicza i wyższa uczelnia.

- Jeszcze kilka lat temu nic tutaj nie było. W tej chwili powstaje praktycznie nowa dzielnica, skupiona wokół atrakcji, które w tej części Miasta oferujemy. To powoduje, że ludzie w Siedlcach chcą mieszkać, chcą kupować mieszkania i zakładać rodziny. – cieszył się prezydent Wojciech Kudelski, wręczając klucze nowym lokatorom. – Jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości na placu obok powstanie kolejne osiedle. To wszystko budujemy dla naszych mieszkańców. Prezydent Miasta życzył lokatorom, młodym i starszym, by dobrze się im mieszkało, by było to dobre miejsce dla ich rodzin i dla ich przyszłości.

We wszystkich lokalach wykonano tzw. biały montaż – tzn. wynajmujący mogą się wprowadzać od razu. Lokale posiadają dwojaki standard: podstawowy (pow. 45,11 m.) i podwyższony (pow. 53,6 m.). Każde z mieszkań wyposażono w kuchenkę gazową, urządzenia WC, zlewozmywaki, umywalki i szafki podkuchenne. Na podłogach są panele i terakota, a w pokojach panele. Nowi lokatorzy mają ponadto do dyspozycji 40 garaży. Wykonawcą całości inwestycji był Pol-Dom Sp. jawna Siedlce.

Inwestycję „Gospodarcza 15 i 17” rozpoczęto w 2015 roku, w sierpniu. Została sfinansowana w połowie ze środków własnych Spółki (3 mln 900 tys. zł.). Partycypacja przyszłych najemców (2 mln 250 tys. zł.) oraz kredyt, udzielonego przez BGK (2 mln 500 tys. zł.), uzupełniły sfinansowanie kosztów budowy. Wykonanie inwestycji w generalnym wykonawstwie to wydatek 8 031 691 zł. Pozostałe koszty to - teren pod inwestycję wniesiony aportem przez Miasto Siedlce (304 786 zł.), opracowanie projektu (115 600 zł.), wykonanie przyłączy przez dostawców mediów (113 923 zł.), nadzór inwestorski i autorski (84 000 zł.) – łącznie 618 309 zł.

To nie ostatnia inwestycja STBS-u. Jeszcze w tym roku zostanie zlecony projekt wykonania nowego budynku dla STBS – „roboczo” nazwany „Gospodarcza 13”. Budynek posiadać ma 42 lokale, a jego oddanie do użytku inwestor przewiduje w II połowie 2019 roku.

opr. JiC

Zapraszamy na www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót

Galeria