Aktualności

17-02-2017

Światłowód korzystny dla przyszłości

Światłowód korzystny dla przyszłości

Rozbudowa sieci światłowodowej w mieście, umożliwiającej prędkość 300 Mb oraz pakiety usług na bazie nowych technologii, są kolejnym argumentem podnoszącym atrakcyjność Siedlec dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Dlatego 16 lutego podpisano w magistracie umowę z Orange Polska.

Miasto, podpisując 16 lutego umowę z Orange Polska do niczego poza pomocą firmie i sprawną obsługą i współpracą się nie zobowiązuje, ani nie dokłada finansowo. - Nie oczekujemy nakładów od Miasta. - deklarował wiceprezes Orange Polska Piotr Muszyński. - Chcemy jedynie współpracy od świadomej wagi tego projektu władzy. Chodzi o szybkie wydawanie potrzebnych pozwoleń budowlanych, koordynację prac drogowych i budowlanych w terenie z inwestycjami Orange, informowanie mieszkańców o postępach robót i ofercie na stronie internetowej Miasta. - Wiążemy się poprzez inwestowanie w rozbudowę sieci światłowodowych z Polską biznesową, z rozwojem kraju, w tym miasta Siedlce. Nie we wszystkich miastach, gdzie wdrażamy naszą usługę, są tak świadome wpływu nowych technologii na rozwój władze, jak w Siedlcach. - twierdził podczas wczorajszej konferencji prasowej po podpisaniu umowy wiceprezes Orange.

- Dzięki naszym wcześniejszym prorozwojowym i infrastrukturalnym działaniom, inwestuje u nas duża spółka. Jej usługi będą służyły naszej młodzieży - mamy więc dla kogo tę umowę podpisywać. Dzisiejsza inwestycja zapewni dalsze warunki do rozwoju Miasta. - mówił prezydent Miasta Wojciech Kudelski. Prezydent w umowie z Orange dostrzega kolejny niezbędny warunek atrakcyjności Siedlec, szczególnie dla młodych ludzi i dla tych obszarów działalności biznesu w mieście, dla których szybki internet jest niezbędny.

Orange Polska S.A. już inwestuje w Siedlcach w sieć światłowodową, prowadząc roboty ziemne rozbudowujące jej gęstość w kanalizacjach własnych i miejskich (dzierżawiąc ją) oraz roboty instalacyjne w dużych skupiskach wielorodzinnych. Takie prace trwają, m.in.: na osiedlach I etapu Tysiąclecia oraz na os. Ogrody. W swoim ambitnym planie firma zakłada, że do końca 2017 roku w zasięgu światłowodu znajdzie się 13,5 tysiąca, a w przyszłym roku kolejnych 8 tysięcy gospodarstw domowych z Siedlec, co da 80/85-procentowe pokrycie usługą Miasta. Do tej pory firma zdobyła w Siedlcach 3 tysiące klientów. W sumie Orange zainwestuje w rozbudowę sieci światłowodowej w naszym mieście 12,8 mln zł. Firma, która niegdyś jako pierwsza wdrażała na rynek usługę "szybkiego" internetu o prędkości 1 Mb przyznaje, że dzisiaj to użytkownicy determinują dalszy rozwój jej usług i inwestycje. - Rynek zarządzany jest przez użytkownika. - podsumowuje Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska. 

Orange zamierza świadczyć usługi pakietowe (internet stacjonarny, telewizja, telefonia stacjonarna i komórkowa) dla istniejących już i przyszłych klientów, bo projekt realizowany będzie w Polsce i w Siedlcach w ciągu najbliższych 3 lat.

Podpisanie umowy z Orange nie spowoduje monopolu firmy w Siedlcach na świadczenie usług szybkiego internetu. Każdy inny operator może inwestować i na to też liczy Miasto.

opr. JiC

Zapraszamy na www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

Poniżej docelowe pokrycie siecią światłowodową Siedlec:

 

« Powrót