Aktualności

13-02-2017

Awans Komendanta

Awans Komendanta

Po 10 latach pracy na stanowisku komendanta siedleckiej policji mł. insp. dr Marek Fałdowski został nowym Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 

10 lutego Marek Fałdowski został odwołany z funkcji w Siedlcach przez Komendanta Wojewódzkiego, a w sobotę, 11 lutego przejął kierowanie szkołą policyjną w Szczytnie, gdzie odbyło się oficjalne wprowadzenie nowego Rektora.

- Wyższa Szkoła Policji jest jedyną w Polsce uczelnią kształcącą oficerów Policji, którzy następnie realizują zadania i pełnią służebną rolę wobec społeczeństwa. Chciałbym, aby ta uczelnia była uczelnią elitarną - deklarował nowy Rektor po odebraniu insygniów rektorskich: łańcucha oraz buzdyganu. Szczególną uwagę poświęcił budowaniu postaw i wartości etycznych w pracy oficerów - policjantów. - Rolą Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie powinno być kształtowanie kadr Polskiej Policji na poziomie oficerskim, u której oprócz wiedzy, umiejętności powinniśmy kształtować pewne wartości etyczne – takie, które w naszej służbie są szczególnie ważne. Te wartości to: honor ojczyzna i prawo. Jestem pewny, że z taką kadrą, która tutaj jest, będziemy w stanie spełniać misję uczelni, będziemy w stanie realizować zadania na takim poziomie jakim oczekuje od nas społeczeństwo. Jestem przekonany, że razem zbudujemy Uczelnię, która będzie chlubą dla Polskiej Policji”.

Mł. insp. dr Marek Fałdowski urodził się w 1971 r. w Siedlcach. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku. W 2000 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest absolwentem Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz Akademii Podlaskiej w Siedlcach, gdzie w 2006 r. uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych. Pracę w policyjnym mundurze mł. insp. dr Marek Fałdowski rozpoczynał w pionie prewencji, by kontynuować ją w pionie kryminalnym. Był m.in. Naczelnikiem Sekcji, Zastępcą Komendanta Powiatowego oraz Miejskiego Policji. Od 17 stycznia 2007 r. był Komendantem Miejskim Policji w Siedlcach.

opr. JiC

źródło i foto: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

Zapraszamy na www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót