Aktualności

21-10-2011

10 lat Oddziału Psychiatrycznego SP ZOZ

10 lat Oddziału Psychiatrycznego SP ZOZ

W siedleckim Muzeum Regionalnym, 21 października odbyły się obchody 10-lecia Oddziału Psychiatrycznego SP ZOZ. Już za kilka miesięcy ten niezwykle potrzebny w Siedlcach Oddział zmieni swoją siedzibę i przeprowadzi się do remontowanego budynku "Starego Szpitala" przy ul. Starowiejskiej.

Skromny jubileusz 10-lecia był okazją do przedstawienia dorobku Oddziału, ale także do złożenia życzeń i gratulacji. Gości witali wspólnie dyrektor Muzeum Regionalnego Andrzej Matuszewicz i dyrektor SP ZOZ Mirosław Leśkowicz, który powiedział: - Nieprzypadkowo spotykamy się w Muzeum Regionalnym. Właśnie z tą placówką bardzo ściśle współpracujemy od ponad 8 lat w salach Muzeum eksponowane są prace plastyczne pacjentów i podopiecznych Oddziału. Dzisiaj także możemy tu obejrzeć wystawę „Przez twórczość do zdrowia".
W gronie zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli siedleckiego samorządu. Wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki złożył w imieniu własnym oraz prezydenta Wojciecha Kudelskiego gratulacje z okazji jubileuszu. Do życzeń przyłączył się także przewodniczący Rady Miasta Piotr Karaś, a w gronie gości byli także członkowie Rady Społecznej SP ZOZ: wiceprzewodniczący RM Bogumił Kacprzak oraz Marek Kordecki. Na ręce ordynator Oddziału Psychiatrycznego dr Renaty Szram życzenia złożyli także dyrektor siedleckiego MOPR Maria Gadomska, przewodnicząca Okręgowej Izba Pielęgniarek i Położnych w Siedlcach Halina Głuchowska oraz dyrektor ekonomiczny Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Waldemar Matusz. W uroczystości wzięli udział także byli dyrektorzy siedleckiego SP ZOZ Mirosław Gołębski i Krystyn Pulikowski.
W trakcie spotkania wykład „Miejsce oddziału szpitalnego w nowoczesnym systemie psychiatrycznej opieki zdrowotnej” wygłosił siedlczanin dr n. med. Maciej Dariusz Myszka, przewodniczący Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Natomiast ordynator dr Renata Szram omówiła „Działalność i perspektywy rozwoju Oddziału Psychiatrycznego SP ZOZ w Siedlcach”. Spotkanie było także okazją do wręczenia wyróżnień pracownikom Oddziału.

Dariusz Dybciak
 

Źródło: dd

« Powrót

Galeria