Aktualności

18-10-2011

Rodzina 3 plus

Rodzina 3 plus

Już blisko 1200 osób z 250 rodzin zgłosiło akces do udziału w programie Siedlecka Duża Rodzina „3 plus”. Mogą one liczyć na znaczne ulgi i zniżki w 22 firmach i instytucjach, które zdecydowały się na przystąpienie do programu.

  Miejski Program dla Rodzin Wielodzietnych i Zastępczych ruszył 1 września. - Okazuje się, że odzew zarówno chętnych do korzystania z programu, jak też firm, które zdecydowały się na wsparcie rodzin wielodzietnych i zastępczych jest znaczny – powiedziała wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka. – Przeprowadziłam wiele rozmów z siedleckimi przedsiębiorcami i mam nadzieję, że chętnych na wsparcie programu jeszcze przybędzie.
Z początkiem listopada uczestnicy będą mogli odbierać już imienne karty uprawniające do korzystania ze zniżek i ulg. Cały czas do Urzędu Miasta napływają zgłoszenia od rodzin wielodzietnych i zastępczych, które chcą skorzystać z programu. – W tym tygodniu wysyłamy do firmy produkującej karty pierwszy pakiet z danymi osób zarejestrowanych w programie – powiedział naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM Leszek Borkowski. – Produkcja takich kart potrwa około tygodnia. Przypominam, że każdy członek zarejestrowanej w programie rodziny będzie dysponował swoją imienną kartą.
Uczestnicy programu będą mogli skorzystać z ulg i zniżek na razie w 22 firmach i instytucjach, które do 18 października podpisały stosowne umowy z Urzędem Miasta. W tym gronie są firmy, które udzieliły zniżek na zakupy artykułów spożywczych, materiałów budowlanych i wykończeniowych, artykułów dziecięcych, mebli dziecięcych i młodzieżowych, leków i medykamentów, artykułów szkolnych i biurowych. Beneficjenci mogą liczyć także na niższe ceny przy korzystaniu z usług stomatologicznych i medycznych oraz przy zakupie artykułów rehabilitacyjnych i ortopedycznych. Są firmy, które zdecydowały się na udzielenie rabatu w przypadku wypoczynku rodzinnego w pensjonacie, ale także na usługi fotograficzne. Sporą zniżkę, bo aż 5 zł do biletu ufundowało NoveKino Siedlce. Korzystający z lodowiska mogą liczyć na 50 procentową ulgę przy zakupie biletu wstępu na ślizgawkę. Rabatów udzielają także siedleckie ośrodki kultury.

Dariusz Dybciak

 

Źródło: dd

Załączniki:

« Powrót