Aktualności

17-10-2011

Potęga słowa

Potęga słowa

Krzysztof Tomaszewski, Iwona Niedziółka, Marcin Mularzuk z Siedlec oraz Regina Nachacz z Rzeszowa i Małgorzata Sokół z Komarówki Podlaskiej zostali laureatami siódmej edycji konkursu literackiego „Potęga słowa” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji XI Dnia Papieskiego.

Uroczystość ogłoszenia i wyników i wręczenia nagród odbyła się 17 października w Saloniku Literackim MBP. Na tegoroczny konkurs wpłynęły 83 prace prozatorskie i poetyckie napisane prze twórców wieku od 12 do 88 lat. Autorami prac byli nie tylko mieszkańcy Siedlec, ale także Czeladzi, Rzeszowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Radzynia Podlaskiego, Łukowa, Mińska Mazowieckiego oraz gmin z okolicznych powiatów. W gronie twórców byli uczniowie, studenci, osoby pracujące i emeryci. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 17 października w Saloniku Literackim, mieszczącym się na piętrze budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wzięli w niej udział prezydent Wojciech Kudelski i jego zastępca Jarosław Głowacki.
- Jury postanowiło nagrodzić wypowiedzi oryginalne, najciekawiej rozwijające temat konkursu, jednocześnie piękne literacko - powiedział przewodniczący jury prof. Zbigniew Lisowski. - Doceniło zarówno pomysł artystyczny, kompozycję, trafny dobór środków stylistycznych, jak i głębię przekazu oraz umiejętność sugestywnego odzwierciedlania fascynacji słowem Ojca Świętego.
Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach: prozy i poezji. W tej pierwszej wśród dorosłych nagrodę otrzymał Krzysztof Tomaszewski z Siedlec, a wyróżnienie absolwentka UP-H Justyna Paulina Kołodziejczuk z Wielgorza. W gronie młodzieży szkolnej nagrodzono prace Iwony Niedziółki – uczennicy Publicznego Gimnazjum nr 6 oraz Małgorzaty Sokół – uczennicy Gimnazjum w Komarówce Podlaskiej, a wyróżnienia przyznano Karolowi Bardzkiemu – uczniowi II LO w Siedlcach i Klaudii Siestrzewitowskiej – uczennicy Publicznego Gimnazjum nr 5 w Siedlcach. W kategorii poezji nagrody otrzymali Regina Nachacz z Rzeszowa oraz Marcin Mularzuk – uczeń Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach. Wyróżniono zaś wiersze Doroty Podgórzak z Siedlec oraz Angeliki Mioduskiej z Publicznego Gimnazjum nr 1 i Wiktorii Ratyńskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4. Laureatów konkursu uhonorowano nagrodami książkowymi i pamiątkowymi dyplomami. A uroczystość uświetnił koncert skrzypcowy w wykonaniu Macieja Szuksztula.
 

Dariusz Dybciak
 

Źródło: dd

« Powrót

Galeria