Aktualności

05-03-2011

Maciej Staręga walczy w Oslo

Na narciarskich Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Oslo Siedlce mają swojego reprezentanta - biegacza Macieja Staręgę, zawodnika UKS Rawa Siedlce.

21-letni zawodnik wystąpił już w trzech konkurencjach. Najlepiej zaprezentował się w sprincie, gdzie wywalczył 33 miejsce. Do awansu do czołowej trzydziestki, która zakwalifikowała się do ćwierćfinałów, zabrakło Maćkowi zaledwie 0,25 sekundy.

W rozegranym we wtorek, 1 lutego biegu na 15 km stylem klasycznym zawodnik z Siedlec był 54., tracąc do zwycięzcy Matti Heikkinena z Finlandii 4 minuty i 5,8 sekundy. Maciek był najlepszy z Polaków, a bieg ukończyło 113 zawodników. W środę, 2 marca Maciej Staręga wspólnie z Maciejem Kreczmerem wystąpił w sztafecie sprinterskiej. Polacy zajęli 18 lokatę.
Zdaniem wielu fachowców występ Maćka na Mistrzostwach Świata w Oslo należy uznać za bardzo udany. Był to jego debiut w imprezie tej rangi.