Aktualności

12-10-2011

Pogoń wreszcie wygrała

Piłkarze Pogoni Siedlce wreszcie przełamali złą passę. Po dwóch porażkach z kolei, siedlczanie pokonali na własnym stadionie sąsiada z tabeli Pelikana Łowicz 3:2. Bramki dla Pogoni zdobyli: Marek Kaliszewski, Adam Czerkas i Robert Kwiatkowski.

Biało-niebiescy do meczu przystąpili osłabieni brakiem najlepszego strzelca Jacka Kosmalskiego oraz Piotra Talara i Dariusza Dziewulskiego. Mecz rozpoczął się od ataków gości, którzy już w 4 minucie objęli prowadzenie. Przed polem karnym, na 20 metrze sfaulowany został Mariusz Solecki i sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Michał Gamla i precyzyjnym strzałem w samo „okienko” pokonał Pawła Nerka. Po tym ciosie Pogoń nie mogła się pozbierać przez prawie pół godziny. Podanie między siedleckimi graczami były z reguły niecelne, a niepewna gra obrońców sprawiała, że kibice obawiali się o utratę kolejnych bramek.
Wreszcie w 33 minucie Pogoń zdobyła składną, dynamiczną akcję i zdobyła gola. Marcin Paczkowski wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Markowi Kaliszewskiemu, a ten bez problemu trafił do bramki rywali.

W 37 minucie w bliźniaczej sytuacji z 4 minuty Gamla trafił piłką w mur. W odpowiedzi po wywalczeniu górnej piłki przez Przemysława Rodaka, Adam Czerkas znalazł się w sytuacji sam na sam z Michałem Pytkowskim i wyprowadził Pogoń na prowadzenie. W końcówce pierwszej odsłony Kaliszewski strzelał z dystansu, lecz piłka minimalnie minęła światło bramki. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch niewykorzystanych okazji przez Adama Czerkasa. Najpierw siedlecki napastnik nie trafił w piłkę, a za chwilę strzelił za lekko i wprost w bramkarza. Pogoń na początku drugiej połowy posiadała inicjatywę, ale goście skupili się na konstruowaniu kontrataków i przyniosło to efekt w 75 minucie. Po błędzie w obronie siedlczan, Olaf Okoński otrzymał piłkę od Michała Adamczyka i będąc w polu karnym i doprowadził do wyrównania. W 84 minucie padła decydująca bramka. Marek Lendzion dośrodkował w pole karne Pelikana, błąd popełnia obrona i bramkarz gości, zaś kapitan Pogoni Robert Kwiatkowski celnym strzałem zdobył trzecią bramkę dla biało-niebieskich. W końcówce zrobiło się bardzo nerwowo i Pogoń cofnęła się do defensywy. Goście przycisnęli, lecz nie udało się im nic zrobić i to Pogoń zwyciężyła 3:2. Teraz siedlczan czeka trudny mecz na wyjeździ z liderem Okocimskim Brzesko.

Pogoń Siedlce - Pelikan Łowicz 3:2. Widzów 1.300. Bramki dla Pogoni: Marek Kaliszewski (33’), Adam Czerkas (38’) i Robert Kwiatkowski (84’); dla Pelikana: Michał Gamla (4’) i Olaf Okoński (75’).
Pogoń: Paweł Nerek - Robert Kwiatkowski, Grzegorz Krystosiak, Marek Lendzion, Damian Guzek (46' Łukasz Pucyk) - Marek Kaliszewski, Chinonso Agu, Przemysław Rodak, Marcin Paczkowski (90' Tomasz Grochowski), Rafał Konasiuk (46' Cezary Demianiuk) - Adam Czerkas (87' Mariusz Marczak).

Inne spotkania 14 kolejki: Świt Nowy Dwór Mazowiecki OKS 1945 Olsztyn 3:1; Stal Rzeszów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2; Garbarnia Kraków - Okocimski KS Brzesko 0:1; Znicz Pruszków - Resovia 1:0; Stal Stalowa Wola - Sokół Sokółka 4:1; Jeziorak Iława -Motor Lublin 0:1; Puszcza Niepołomice 1-0 Wisła Puławy 1:0.

• 1. Okocimski KS Brzesko 13 31 24-6
  • 2. OKS 1945 Olsztyn 14 26 19-20
  • 3. Motor Lublin 13 25 22-17
  • 4. Stal Stalowa Wola 13 23 21-14
  • 5. Puszcza Niepołomice 13 20 17-11
  • 6. Świt Nowy Dwór M. 14 20 13-11
  • 7. Znicz Pruszków 13 19 15-9
  • 8. Pogoń Siedlce 13 19 21-21