Aktualności

05-03-2011

Siedleckie lodowisko - hit roku

Siedleckie lodowisko - hit roku

Tysiąc osób dziennie korzysta z siedleckiego sztucznego lodowiska. To bez wątpienia najbardziej trafiona inwestycja miejskiego samorządu.
Otwarte 8 grudnia, zmodernizowane siedleckie sztuczne lodowisko przy ul. Prusa, którym administruje Ośrodek Sportu i Rekreacji odwiedziło do 2 marca dokładnie 82 912 osób.

Tyle wejść na lodową taflę zarejestrował nowoczesny system biletowy. 245 osób zdecydowało się już na założenie kart imiennych. System odnotował także 40 969 wypożyczeń łyżew i 1 923 wypożyczeń "Pingwinków" do nauki jazdy na łyżwach.

Z liczby blisko 83 tysięcy osób korzystających z lodowiska ponad 7 tysięcy stanowiła młodzież szkolna. - Z naszego lodowiska korzystają praktycznie mieszkańcy całego regionu - powiedział dyrektor OSiR Andrzej Sitnik. - Oczywiście nie prowadzimy oddzielnej statystyki, ale na podstawie zgłoszeń zorganizowanych grup młodzieży szkolnej, które dokonują wcześniejszej rezerwacji mogę stwierdzić, że gościliśmy uczniów z takich miejscowości, jak: Hajnówka, Drohiczyn, Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Łuków, Sokołów Podlaski, Węgrów czy Łosice. Wymieniam tylko te większe ośrodki, ale odwiedzają nas także miłośnicy jazdy na łyżwach praktycznie z całego powiatu siedleckiego, sokołowskiego, łosickiego, węgrowskiego czy łukowskiego.

Na lodowisku wytyczono specjalne miejsce do nauki jazdy na łyżwach. Dzieci uczące się dopiero poruszania się na lodzie mogą skorzystać z pomocy i opieki pracowników lodowiska, którzy czuwają nad bezpieczeństwem korzystających z obiektu. Można wypożyczyć także kaski ochronne.

Dla dzieci i młodzieży z mniejszych ośrodków jednodniowa wycieczka do Siedlec stała się niezbyt kosztowną atrakcją. Z reguły odwiedzają nie tylko lodowisko, ale także NoveKino, Muzeum Diecezjalne, Scenę Teatralną CKiS i McDonalda. Może warto, aby któraś z siedleckich instytucji podjęła się zorganizowania takiej jednodniowej wycieczki po naszym mieście. Chętnych z pewnością nie zabraknie, a atrakcji i godnych propozycji jest w Siedlcach całkiem sporo.

Źródło: dd

« Powrót