Aktualności

05-03-2011

"Przezroczystość"

"Przezroczystość"

Gdy przed jedenastu laty Andrzej Meżerycki reaktywował Teatr ES i rozpoczął prace nad "Przezroczystością" nie przypuszczał, że jego pomysł i dzieło będzie tak udanie kontynuowane przez kolejne pokolenie siedleckich aktorów. 4 marca w wypełnionej po brzegi Sali Teatralnej Centrum Kultury i Sztuki znowu mogliśmy wysłuchać pięknych i mądrych poetyckich strof ks. Jana Twardowskiego.

Ten pełen głębokiej refleksji i humoru spektakl o miłości, wierze, nadziei i dobroci, radości i smutku, Bogu i człowieku aktorsko przygotowała wychowanka Andrzeja Meżeryckiego Milena Madziar, a od strony muzycznej Waldemar Koperkiewicz. Na scenie poza dwoma osobami zaprezentowali się zupełnie nowi aktorzy Teatru ES - studenci i uczniowie siedleckich szkół.

"Przezroczystość" to spektakl poetycko - muzyczny stworzony przez Andrzeja Meżeryckiego w 2000 roku wg wierszy i zapisków poety  ks. Jana Twardowskiego z muzyką Waldemara Koperkiewicza i Macieja Turkowskiego. Od czasu premiery, na ponad 100 prezentacjach obejrzało go bez mała 50 tysięcy widzów, a spektakl prezentowany był w teatrach, kościołach, domach kultury na terenie całej Polski i za granicą.

W spektaklu biorą udział aktorzy: Milena Madziar, Karolina Borkowska, Milena Pogorzelska, Klaudia Karolak, Izabela Modrzewska, Dominika Dadasiewicz, Karolina Ostojska, Urszula Oklińska, Małgorzata Łubik, Karolina Sierpień, Izabela Skaruz, Ola Kudelska, Izabela Redesiuk, Ewelina Jastrzębska, Karolina Chodak, Milena Kamińska, Anna Kupińska, Małgorzata Domańska, Kamil Jóźwik, Maciej Kaczyński, Maciej Filiks, Damian Skwarek, Michał Kabat, Witold Pawełczak, Jakub Badurka, Rafał Lanarczuk, Krzysztof Barabasz. Towarzyszy im Orkiestra Teatru Es w składzie: Waldemar Koperkiewicz, Krzysztof Chromiński, Andrzej Maleńczuk, Marek Matwiejczyk, Mirosław Odoszewski, Robert Protasewicz. Scenariusz i reżyseria: Andrzej Meżerycki, Milena Madziar.

Źródło: dd

« Powrót

Galeria