Aktualności

05-03-2011

Hokejowe nadzieje

Najmłodsi zawodnicy Siedleckiego Towarzystwa Hokejowego rozegrali swój pierwszy oficjalny mecz. Ich przeciwnikiem był zespół LHT Lublin.

Debiut siedleckich młodzików zakończył się ich minimalną porażką 3:4 (0:1, 2:2, 1:1). Bramki dla STH zdobyli: Adrian Krzymowski - dwie i Filip Jaroszek, a dla zwycięzców gole strzelili: Marcin Radzikowski - dwie oraz Mikołaj Poleszczuk i Andrzej Krzywicki.

Siedlecka drużyna trenowana przez Andrzeja Podgajnego i Andrzeja Mościckiego wystąpiła w składzie: bramkarze - Przemysław Krasnodębski i Szymon Komorowski oraz Julian Smuniewski, Grzegorz Boruta - Filip Jaroszek, Adrian Krzymowski, Kamil Wiater; Marcin Wasążnik, Patryk Olędzki - Mateusz Izdebski, Hubert Zieliński, Albert Bryłka oraz Marcin Klocek, Radek Krzymowski. Maksymilian Kisieliński i Jan Jakubowski.

Przez większość spotkania zawodnicy LHT mieli lekką przewagę, zwłaszcza w pierwszej tercji. Później gra wyrównała się, a siedlczanie doprowadzili do remisu w trzeciej tercji. Tuż przed końcową syreną goście zdobyli zwycięską bramkę. Obserwując mecz widać było, że lublinianie dłużej trenują, niektórzy z nich zajmują się hokejem przynajmniej od trzech lat. Dla młodych zawodników STH debiut był okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Już teraz widać, że kilku z nich może za kilka lat odnosić sukcesy na lodowych taflach. - Na razie treningi z tymi młodymi graczami mają bardziej formę nauki gry w hokeja - powiedział trener Andrzej Podgajny. - Ćwiczymy głównie jazdę na łyżwach i umiejętność poruszania się po lodowisku oraz hokejowe nawyki, bo to podstawa to bardziej intensywnego treningu. Ten sparing pozwolił pokazać chłopcom czego muszą się jeszcze nauczyć. Chciałbym wszystkich pochwalić za ambicję i za twardą walkę, jaka cechuje najlepszych hokeistów.