Aktualności

13-01-2011

Biały Orlik już czynny

Biały Orlik już czynny

W czwartek, 13 stycznia przy Publicznym Gimnazjum nr 4, przy ul. Pescantina 2 odbyło się otwarcie i oddanie do użytku "Białego Orlika" czyli sztucznego lodowiska. W uroczystym otwarciu udział wziął prezydent Wojciech Kudelski, jego zastępca Jarosław Głowacki, przewodniczący Rady Miasta Piotr Karaś oraz radni miejscy. Poświęcenia obiektu dokonał ks. kanonik Stanisław Wojteczuk, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała.

Obiekt o powierzchni 400 m2 (28 x 15 m) powstał w rekordowym tempie, niespełna dwóch miesięcy od podpisania umowy. Koszt inwestycji wyniósł 723 tys. zł, a zadanie zostało dofinansowane kwotą 184 tys. zł z budżetu państwa w ramach Pilotażowego Programu Budowy Składanych Lodowisk Sezonowych oraz Lodowisk Stałych "Biały Orlik". W ramach zadania zainstalowany został system mrożeniowy wraz z agregatem chłodniczym, bandami okalającymi tafle lodową oraz maszyną do pielęgnacji lodu, tzw. rolbą. Powstał także budynek gospodarczy na sprzęt potrzebny do czyszczenia tafli.

Lodowisko jest czynne codziennie. Od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 mogą z niego korzystać uczniowie siedleckich szkół w ramach lekcji wychowania fizycznego, a od godz. 16 do 20 lodowisko jest dostępne dla wszystkich chętnych. W soboty i niedziele lodowisko jest czynne w godz. 10-14. Wstęp na ślizgawkę jest bezpłatny.

« Powrót