Aktualności

29-07-2011

Święto Policji

Święto Policji

Uroczystą Mszą Świętą sprawowaną w Kościele Św. Stanisława pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego ks. Zbigniewa Kiernikowskiego rozpoczęły się w piątek, 29 lipca tegoroczne obchody Święta Policji.

W uroczystościach udział wzięli: Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski, Przewodniczący Rady Miasta Siedlce Piotr Karaś, władze powiatu reprezentował starosta Zygmunt Wielogórski, obecny był również naczelnik wydziału prezydialnego z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu młodszy inspektor Marek Baczkowski.

Po Mszy zebrani przemaszerowali na plac gen. Tadeusza Kościuszki, gdzie Komendant Miejski Policji podins. Marek Fałdowski, wspólnie z Prezydentem Miasta i Starostą Siedleckim wręczyli rozkazy personalne o awansowaniu na wyższe stanowiska służbowe.
W dniu święta siedleckich policjantów prezydent Wojciech Kudelski podziękował wszystkim funkcjonariuszom za pełnioną służbę. Podkreślając ich zaangażowanie i poświęcenie powiedział również, że działalność policji służy wychowaniu człowieka ku wartościom, które muszą być strzeżone przez prawo.

« Powrót